Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Ian Kershaw: Konec - Německo 1944-45

Knihy naučná literatura

Ian Kershaw: Konec - Německo 1944-45

Hodnocení: 1x
  • 4

Ian KershawMistrná a ojedinělá studie mechanismů fungování nacistické společnosti v závěrečných měsících druhé světové války.Na téma porážky a konce nacistického Německa byl napsán již bezpočet knih. Dosud žádná se však do hloubky nezabývala zásadními otázkami, které se v souvislosti s jeho koncem nutně nabízejí.Co ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Ian Kershaw: Konec - Německo 1944-45 koupíte i tady

Specifikace Ian Kershaw: Konec - Německo 1944-45

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 439 Kč

Konec: Německo 1944-45 Na téma porážky a konce nacistického Německa byl napsán již bezpočet knih. Dosud žádná se však do hloubky nezabývala zásadními otázkami, které se v souvislosti s jeho koncem nutně nabízejí. Co pohánělo Německo k tomu, aby dál bojovalo, ačkoli bylo jasné, že válka je prohraná? Jak rozkládající se hitlerovský stát v rozbité zemi dokázal vůbec dýchat až do momentu, než Rudá armáda stanula u budovy Říšského kancléřství? Proč se německý národ nezachoval jako v roce 1918 a nevzepřel se režimu, » ... a dál?

Produkt Ian Kershaw: Konec - Německo 1944-45

Ian Kershaw: Konec - Německo 1944-45 - parametry

Název produktu: Ian Kershaw: Konec - Německo 1944-45
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 439 Kč
Maximální cena: 490 Kč
Ušetríte až: 51 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:
  • Ian KershawMistrná a ojedinělá studie mechanismů fungování nacistické společnosti v závěrečných měsících druhé světové války.Na téma porážky a konce nacistického Německa byl napsán již bezpočet knih. Dosud žádná se však do hloubky nezabývala zásadními otázkami, které se v souvislosti s jeho koncem nutně nabízejí.Co pohánělo Německo k tomu, aby dál bojovalo, ačkoli bylo jasné, že válka je prohraná? Jak rozkládající se hitlerovský stát v rozbité zemi dokázal vůbec dýchat až do momentu, než Rudá armáda stanula u budovy Říšského kancléřství? Proč se německý národ nezachoval jako v roce 1918 a nevzepřel se režimu, jenž jej v posledních měsících vystavil brutálnímu teroru a který celou zemi očividně vedl do záhuby? Proč armáda stále poslušně plnila Hitlerovy nesmyslné rozkazy? Do jaké míry se na sebezničujícím kurzu podílel strach a fanatismus Němců? A jakou roli v agonickém a zarputilém vzdoru třetí říše měl spojenecký požadavek bezpodmínečné kapitulace?Na to se pokouší odpovědět ve své nové knize Konec. Německo 1944–45 Ian Kershaw, uznávaný britský historik a expert na éru nacistického Německa. Komplexní, poutavé a zároveň velmi drastické líčení finálních měsíců existence hitlerovského státu, protkané citacemi z dobových úředních dokumentů, soukromých dopisů a deníkových zápisů, začíná nezdařeným atentátem na Hitlera v červenci 1944 a končí diktátorovou smrtí a kapitulací v květnu 1945.Text je opatřen hutným poznámkovým aparátem a doplňuje jej jedinečná fotografická příloha spolu s mapkami.
  • Ian Kershaw je uznávaný a několikrát oceněný britský historik, zabývající se zejména německými dějinami dvacátého století. Světově proslul díky rozsáhlé dvoudílné biografii Adolfa Hitlera, považované za jednu z nejucelenějších prací o tomto diktátorovi za poslední desetiletí. Než v roce 2008 odešel do důchodu, působil jako profesor moderních dějin na univerzitě v Sheffieldu, předtím také na univerzitách v Manchesteru a Nottinghamu. V roce 2002 ho za přínos na poli vědy britská královna Alžběta II. povýšila do šlechtického stavu.
  • „Vynikající. Bezesporu mistrovské dílo.“The Mail on Sunday„Zatím nikdo lépe neodkryl celý lidský rozměr konce nacistického Německa.“James J. Sheenan, The New York Review of Books„Mistrovský kousek. Kershawova poutavá a odvážná studie se dozajista zařadí mezi klasická díla o zániku nacistického systému.“Financial Times„Kershaw je sebejistý průvodce temným podsvětím posledních měsíců válčící Evropy.“The Independent „Strhující dílo, které nabízí více než úzký pohled na vrchol nacistické pyramidy. Děsivé svědectví každodenního života a smrti ve všech sférách německé společnosti.“The Times

Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.