Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Hynek Jeřábek: Mezigenerační solidarita v péči o seniory

Učebnice/Odborná literatura

Hynek Jeřábek: Mezigenerační solidarita v péči o seniory

Hodnocení: 1x
  • 4

Knížka začíná podrobným rozborem motivací a aktivit neformální péče o seniory v českých rodinách. Výsledky prvního z výzkumných projektů seznamují se způsoby, motivy a důsledky péče v životě rodin, které se starají o seniora v domácích podmínkách. Druhým cílem knížky je seznámit čtenáře s modely mezigenerační ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Mezigenerační solidarit..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Hynek Jeřábek: Mezigenerační solidarita v péči o seniory koupíte i tady

Specifikace Hynek Jeřábek: Mezigenerační solidarita v péči o seniory

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 222 Kč

Knížka začíná podrobným rozborem motivací a aktivit neformální péče o seniory v českých rodinách. Výsledky prvního z výzkumných projektů seznamují se způsoby, motivy a důsledky péče v životě rodin, kt ... a dál?

Produkt Hynek Jeřábek: Mezigenerační solidarita v péči o seniory

Hynek Jeřábek: Mezigenerační solidarita v péči o seniory - parametry

Název produktu: Hynek Jeřábek: Mezigenerační solidarita v péči o seniory
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 222 Kč
Maximální cena: 371 Kč
Ušetríte až: 149 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Knížka začíná podrobným rozborem motivací a aktivit neformální péče o seniory v českých rodinách. Výsledky prvního z výzkumných projektů seznamují se způsoby, motivy a důsledky péče v životě rodin, které se starají o seniora v domácích podmínkách. Druhým cílem knížky je seznámit čtenáře s modely mezigenerační solidarity, vyvíjenými v USA a v Evropě v letech 1976 až 2001. Snahou autorů bylo ověřit, nakolik tyto modely platí pro rodiny v České republice, a vyvinout lepší měřící nástroje pro toto zjišťování. „Jak provádět měření mezigenerační solidarity a rodinné soudržnosti?“, bylo jednou z ústředních otázek druhého výzkumného projektu. Projekt využil široký rejstřík poznávacích postupů od standardizovaného dotazování a podrobného zjišťování potřeb seniorů a pečovatelských aktivit příslušníků rodin starajících se o seniory v domácích podmínkách přes skupinové rozhovory se skupinami laických i profesionálních pečovatelů až k hloubkovým rozhovorům s pečovatelkami a pečovateli o seniory přímo v rodinách. Dalším tématem bylo srovnání rodinné a institucionální péče o seniory. Testování hypotéz a mnohorozměrné metody poskytly analytické závěry. Citace pečujících osob umožnily porozumět hodnotám a motivaci péče o seniory v rodinách. Závěrečné kapitoly knížky jsou příspěvkem k teorii mezigenerační solidarity její specifikací pro „pečovatelskou generaci“ rodin v České republice. Kdo pečuje o české seniory? Co je to za lidi, kteří obětují svůj volný čas, dovolenou, koníčky i soukromí a starají se o své seniory v domácích podmínkách? Čím se liší od těch, kteří zajistí svým seniorům institucionální péči? Co přináší rodinná péče pečujícím rodinám? A o co pečovatelé a pečovatelky přicházejí? Co je podmínkou rodinné soudržnosti? Platí pro české rodiny šestidimenzionální model mezigenerační solidarity V. L. Bengtsona? Jak to, že pro Českou republiku existuje syntetická jednorozměrná míra mezigenerační soudržnosti, když ve světě to neplatí?


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.