Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Hladík Václav: Požáry v českých zemích

Knihy

Hladík Václav: Požáry v českých zemích cena od 0 Kč

Hladík Václav: Požáry v českých zemích

Hodnocení: 1x
  • 4

Požáry jsou nejfrekventovanějšími z nebezpečí, která ohrožují Českou republiku. Kniha Požáry v českých zemích, vydaná nakladatelstvím Professional Publishing, přináší obsáhlé pojednání o požárech jako fenoménu, který provází lidstvo od objevení a zkrocení ohně. Jednotlivé kapitoly shrnují základy nauky o požáru a ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

Hladík Václav: Požáry v českých zemích - parametry

Název produktu: Hladík Václav: Požáry v českých zemích
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Požáry jsou nejfrekventovanějšími z nebezpečí, která ohrožují Českou republiku. Kniha Požáry v českých zemích, vydaná nakladatelstvím Professional Publishing, přináší obsáhlé pojednání o požárech jako fenoménu, který provází lidstvo od objevení a zkrocení ohně. Jednotlivé kapitoly shrnují základy nauky o požáru a uvádějí jejich klasifikaci, věnují zaslouženou pozornost historii i současnosti hasičstva v českých zemích včetně vývoje technických prostředků pro zdolávání požáru, a to jak v textové, tak v bohaté obrazové podobě. Významná část knihy se zabývá popisem vybraných historických a současných požárů. Kromě oblasti střední Evropy jsou zde popsány a zobrazeny i požáry způsobené vulkanickou a seismickou činností. Mezi požáry z nedávné doby nechybí největší požáry dvacátého století u nás – Veletržní palác, Spolchemie Ústí nad Labem, Naftové motory Praha, požár v Chemických závodech v Litvínově. Charakter požáru se v průběhu staletí změnil. Oheň už neničí celá města jako v minulosti. Frekvence

požárů je ale vysoká, kumulované ztráty jsou srovnatelné se ztrátami z velkých povodní. Požáry stále hrozí, takže každému se vyplatí pečlivá prevence proti tomuto nebezpečí. Právě vývoj prevence a její současný stav je popsán v další kapitole. Jsou zde též uvedeny přehledy velkých požárů v České republice a škody, které způsobily. Závěrečná kapitola přináší základní poznatky z oblasti pojištění proti ohni. Bohatě vypravená kniha s mnoha barevnými ilustracemi a fotografiemi je určena jak široké veřejnosti, tak specialistům z oblasti požární ochrany nebo pojišťovnictví. Každý v ní najde mnoho zajímavého. Požáry v českých zemích - Jiří Janata od authora Jiří Janata a nakladatelství v kategorii Knihy za skvělé ceny na e-shopu Martinus.cz Požáry v českých zemích - Hladík Václav V úvodu knihy je popsána charakteristika požáru, vývoj a úloha hasičů v České republice. Zajímavý text podpořený přetiskem historických kreseb. Autoři zvlášť popisují velké požáry divadel, výškových budov a také neobvyklé historické požáry. Kdo by hledal v knize požáry z doby nedávné, bude také spokojen. Ty nejznámější jsou dobře popsány a vždy podpořeny fotografickou dokumentací. V poslední části knihyse autoři zaměřili na vývoj prevence proti požárům až do současného stavu. Zmíněn je i vývoj techniky, která sloužila či slouží hasičům dodnes. V knize je i základní statistika. Závěrem popisuje vývoj pojišťovnictví a likvidaci následných škod. z kategorie Knihy | Beletrie | Česká a slovenská beletrie od Profesional publishing naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz!


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.