Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Hitler jako vojevůdce

Knihy

Hitler jako vojevůdce

Hodnocení: 1x
  • 4

Zajímavý pohled na velitelské schopnosti Adolfa Hitlera, osobní podíl vrchního velitele německé branné moci na vítězstvích a porážkách během 2. světové války. Několik let po zvolení kancléřem v r. 1933 se Adolf Hitler snažil neznepřátelit si vedení armády, pro své dalekosáhlé výbojné plány potřeboval nejen mohutně ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Hitler jako vojevůdce

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 278 Kč

Zajímavý pohled na velitelské schopnosti Adolfa Hitlera, osobní podíl vrchního velitele německé branné moci na vítězstvích a porážkách během 2. světové války. Několik let po zvolení kancléřem v r. 1933 se Adolf Hitler snažil neznepřátelit si vedení armády, pro své dalekosáhlé výbojné plány potřeboval nejen mohutně vyzbrojenou, ale hlavně věrnou a poslušnou armádu. Po r. 1937 a zvláště aférách v r. 1938 Hitler usiluje o větší kontrolu nad armádou. Vrcholné posty obsazují důstojníci zcela oddaní svému vůdci a » ... a dál?

Produkt Hitler jako vojevůdce

Hitler jako vojevůdce - parametry

Název produktu: Hitler jako vojevůdce
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 278 Kč
Maximální cena: 278 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Zajímavý pohled na velitelské schopnosti Adolfa Hitlera, osobní podíl vrchního velitele německé branné moci na vítězstvích a porážkách během 2. světové války. Několik let po zvolení kancléřem v r. 1933 se Adolf Hitler snažil neznepřátelit si vedení armády, pro své dalekosáhlé výbojné plány potřeboval nejen mohutně vyzbrojenou, ale hlavně věrnou a poslušnou armádu. Po r. 1937 a zvláště aférách v r. 1938 Hitler usiluje o větší kontrolu nad armádou. Vrcholné posty obsazují důstojníci zcela oddaní svému vůdci a myšlenkám národního socialismu. Došlo k hlubokému a rozhodujícímu přerozdělení moci. Adolf Hitler osobně převzal velení nad ozbrojenými silami, ale vlastní řízení armád a rozsáhlých operací nebylo ani zdaleka jeho nejsilnější stránkou. Byl příliš impulzivní a netrpělivý, přeceňoval své schopnosti. Zasahoval do plánování rozsáhlých válečných operací, na straně druhé chtěl rozhodovat i o taktických úkolech poměrně malých jednotek. K jeho zásadním chybám můžeme počítat směrnici ze srpna r. 1941, podle které nebyla prioritou Moskva, ale úrodná Ukrajina a její nerostné zdroje, přímo zapříčinil katastrofu Paulusovy 6. armády u Staligradu. Naopak k jasnozřivým zásahům můžeme počítat jeho nařízení z prosince r. 1941 neustupovat v bojích u Moskvy, jen díky tomu nedošlo k naprostému rozkladu německých armád. Autor sleduje vývoj poměrně komplikovaných a často velmi napjatých vztahů Adolfa Hitlera a nejvyššího armádního velení. Podrobně rozebírá různé operace na východní i západní frontě během 2. světové války a Hitlerův podíl na konečném výsledku. Všímá si i jeho charakterových vlastností, které zapříčinily nejhorší válku ve 20. století. Fotografie, mapky, seznam literatury. Počet stran: 265, fotografie. Vynikající stav.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.