Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Historický ústav AV ČR, v.v.i. Slovanské historické studie 31 - Vzpomínka na Pavla Hradečné...

Knihy

Historický ústav AV ČR, v.v.i. Slovanské historické studie 31 - Vzpomínka na Pavla Hradečné... cena od 0 Kč

Historický ústav AV ČR, v.v.i. Slovanské historické studie 31 - Vzpomínka na Pavla Hradečné...

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Slovanské historické studie 31 - Vzpomínka na Pavla Hradečného, Bibliografie odborných prací P. Hradečného - Radomír Vlček. Jednotícím prvkem příspěvků zařazených do 31. svazku Slovanských historických studií je problematika politických a kulturních dějin národů střední, východní a jihovýchodní Evropy ve ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

Historický ústav AV ČR, v.v.i. Slovanské historické studie 31 - Vzpomínka na Pavla Hradečné... - parametry

Název produktu: Historický ústav AV ČR, v.v.i. Slovanské historické studie 31 - Vzpomínka na Pavla Hradečné...
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Slovanské historické studie 31 - Vzpomínka na Pavla Hradečného, Bibliografie odborných prací P. Hradečného - Radomír Vlček. Jednotícím prvkem příspěvků zařazených do 31. svazku Slovanských historických studií je problematika politických a kulturních dějin národů střední, východní a jihovýchodní Evropy ve 20. století. V první části SHS (Studie) rozebírá Lubomíra Havlíková činnost významného badatelského centra zaměřeného na studium medievalistiky, dějin umění a byzantologie, které v meziválečném Československu zřídili ruští emigranti, Seminaria Kondakoviana (Institutu N. P. Kondakova). Jaromír Mach navazuje zevrubným popisem činnosti jednoho z předních ruských historiků – emigrantů, pobývajícího v meziválečném období v ČSR, Aleksandra A. Kizevettera. Václav Štěpánek přináší analýzu postojů srbských politických elit ze sedmdesátých a osmdesátých let vůči státoprávním principům deklarovaným poslední celojugoslávskou ústavou z roku 1974. Do druhé části sborníku (Materiály) je zařazena studie Jana Rychlíka komentující a do širších politických souvislostí zařazující dokumenty Ústředního výboru Komunistické strany Československa o stanoviscích československých stranických a státních orgánů k politické krizi v Polsku v osmdesátých letech 20. století a k problematice masové emigrace Turků z Bulharska v závěrečné fázi vlády režimu Todora Živkova. 31. svazek SHS přináší zároveň nekrolog významného českého balkanisty Pavla Hradečného, který zemřel v červnu 2006. Zhodnocení jeho téměř čtyřicet let trvající vědecké práce doplňuje soupis nejdůležitějších Hradečného monografií, studií a článků. Publikace: Slovanské historické studie 31 - Vzpomínka na Pavla Hradečného, Bibliografie odborných prací P. Hradečného - Radomír Vlček.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.