Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Historický ústav AV ČR, v.v.i. Geografové v českých zemích 1800–1945

Knihy

Historický ústav AV ČR, v.v.i. Geografové v českých zemích 1800–1945

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Geografové v českých zemích 1800–1945 - biografický slovník - Jiří Martínek. K řadě oborů, které se dočkaly zpracování svého biografického slovníku, se touto knihou přidává i geografie. Autor (odborný pracovník oddělení biografických studií Historického ústavu AV ČR, v. v. i.) se soustředil na období 19. a ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Historický ústav AV ČR, v.v.i. Geografové v českých zemích 1800–1945

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 195 Kč

K řadě oborů, které se dočkaly zpracování svého biografického slovníku, se touto knihou přidává i geografie. Autor (odborný pracovník oddělení biografických studií Historického ústavu AV ČR, v. v. i.) se soustředil na období 19. a první poloviny 20. století, kdy geografie jako věda v českých zemích vznikla a z oboru, jemuž se původně věnovali jen jednotlivci, se přeměnila ve standardní vědu, jejíž nejvýznamnější představitelé (Daneš, Dvorský aj.) se zařadili mezi špičku oboru i ve světovém měřítku. Práce obsahuje » ... a dál?

Produkt Historický ústav AV ČR, v.v.i. Geografové v českých zemích 1800–1945

Historický ústav AV ČR, v.v.i. Geografové v českých zemích 1800–1945 - parametry

Název produktu: Historický ústav AV ČR, v.v.i. Geografové v českých zemích 1800–1945
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 195 Kč
Maximální cena: 195 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Geografové v českých zemích 1800–1945 - biografický slovník - Jiří Martínek. K řadě oborů, které se dočkaly zpracování svého biografického slovníku, se touto knihou přidává i geografie. Autor (odborný pracovník oddělení biografických studií Historického ústavu AV ČR, v. v. i.) se soustředil na období 19. a první poloviny 20. století, kdy geografie jako věda v českých zemích vznikla a z oboru, jemuž se původně věnovali jen jednotlivci, se přeměnila ve standardní vědu, jejíž nejvýznamnější představitelé (Daneš, Dvorský aj.) se zařadili mezi špičku oboru i ve světovém měřítku. Práce obsahuje na 180 biografických medailonů, a to nejen geografů, ale i představitelů příbuzných oborů, do geografie zasahujících, či osob původem z českých zemí bez ohledu na národnost, které tak či onak zasáhly do poznání světa. K rámci je připojen krátký přehled vývoje geografie jako oboru a anglické resumé. Publikace: Geografové v českých zemích 1800–1945 - biografický slovník - Jiří Martínek.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.