Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Henry Miller: Čas zabijáků

Knihy

Henry Miller: Čas zabijáků

Hodnocení: 0x
  • 4

Čas zabijáků - Henry Miller Čas zabijáků můžeme vnímat coby oslavnou píseň na Rimbauda, na mládí a nevinnost, jako konfrontaci jednoho umělce s druhým, jako temnou vizi budoucnosti i jako kritiku umění dvacátého století. Eseje představují Henryho Millera jako pronikavého a odvážného myslitele, bořitele model, obhájce ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 3.04855
doprava zdarma
skladem

Jaké má kniha
Čas zabijáků
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Henry Miller: Čas zabijáků koupíte i tady

Specifikace Henry Miller: Čas zabijáků

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 148 Kč

Kniha – autor Henry Miller, 148 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá. Čas zabijáků můžeme vnímat coby oslavnou píseň na Rimbauda, na mládí a nevinnost, jako konfrontaci jednoho umělce s druhým, jako temnou vizi budoucnosti i jako kritiku umění dvacátého století. Eseje představují Henryho Millera jako pronikavého a odvážného myslitele, bořitele model, obhájce zázračnosti života a proroka nadaného ostrou jasnozřivostí. Civilizační zlo a ideologické bludy své i naší doby pojmenoval s nemilosrdnou přesností a v » ... a dál?

Produkt Henry Miller: Čas zabijáků

Henry Miller: Čas zabijáků - parametry

Název produktu: Henry Miller: Čas zabijáků
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 148 Kč
Maximální cena: 236 Kč
Ušetríte až: 88 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 0 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Čas zabijáků - Henry Miller Čas zabijáků můžeme vnímat coby oslavnou píseň na Rimbauda, na mládí a nevinnost, jako konfrontaci jednoho umělce s druhým, jako temnou vizi budoucnosti i jako kritiku umění dvacátého století. Eseje představují Henryho Millera jako pronikavého a odvážného myslitele, bořitele model, obhájce zázračnosti života a proroka nadaného ostrou jasnozřivostí. Civilizační zlo a ideologické bludy své i naší doby pojmenoval s nemilosrdnou přesností a v nadčasové perspektivě, a směle se tak zařadil k velikánům západního myšlení. Henryho Millera známe především jako autora autobiografických románů, avšak nemalou část jeho díla lze označit za esejistickou. Tak tomu je i u Času zabijáků: studie Rimbauda, dvojité „eseje“, kterou napsal v polovině čtyřicátých let poté, co jej uchvátilo dílo Arthura Rimbauda. Ačkoli má však kniha v podtitulu slovo „studie“, nejde o literární kritiku v pravém slova smyslu, jakou Miller nikdy ani nepsal, ale spíše o srovnání sebe samého s francouzským básníkem. Miller se v knize sice pokouší o osobitý výklad Rimbaudovy poesie, avšak ten rozhodně není jeho hlavním cílem. Rimbaud mu primárně slouží jen jako prostředek k dalšímu sebehledání, jako zvětšovací sklo při odhalování vlastní identity. z kategorie Knihy | Beletrie | Ostatní beletrie | Úvahy, eseje, fejetony od Dauphin naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz! Všude, kde ještě existuje cit pro poezii a pro velká dobrodružství, je Rimbaudovo jméno symbolem.


Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2018 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.