Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Helena Válková: Základy kriminologie a trestní politiky

Učebnice/Odborná literatura

Helena Válková: Základy kriminologie a trestní politiky

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace přehlednou a srozumitelnou formou zprostředkovává širokému okruhu závažných forem kriminality v celosvětovém i národním měřítku a postihuje specifika trestné činnosti v České republice, zejména v návaznosti na politické, společenské a ekonomické změny, k nimž došlo v průběhu posledních 15 let.Autoři, přední ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.70455
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Helena Válková: Základy kriminologie a trestní politiky koupíte i tady

Specifikace Helena Válková: Základy kriminologie a trestní politiky

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 1 028 Kč

Autor : Josef Kuchta, Prof. JUDr. Helena Válková CSc., Publikace přehlednou a srozumitelnou formou zprostředkovává širokému okruhu závažných forem kriminality v celosvětovém i národním měřítku a postihuje specifika trestné činnosti v České republice, zejména v návaznosti na politické, společenské a ekonomické změny, k nimž došlo v průběhu posledních 15 let.  Autoři, přední odborníci v tomto oboru, se úspěšně pokusili o výklad probíraných okruhů kriminologických otázek v úzkém kontextu s jejich skutečným i » ... a dál?

Produkt Helena Válková: Základy kriminologie a trestní politiky

Helena Válková: Základy kriminologie a trestní politiky - parametry

Název produktu: Helena Válková: Základy kriminologie a trestní politiky
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 1 028 Kč
Maximální cena: 1 500 Kč
Ušetríte až: 472 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace přehlednou a srozumitelnou formou zprostředkovává širokému okruhu závažných forem kriminality v celosvětovém i národním měřítku a postihuje specifika trestné činnosti v České republice, zejména v návaznosti na politické, společenské a ekonomické změny, k nimž došlo v průběhu posledních 15 let.Autoři, přední odborníci v tomto oboru, se úspěšně pokusili o výklad probíraných okruhů kriminologických otázek v úzkém kontextu s jejich skutečným i možným významem pro uskutečňování racionální trestní politiky, čemuž odpovídá i samotný název učebnice.Opomenuty přitom nejsou návaznosti na související oblast sociologického a psychologického výzkumu; stranou pozornosti nezůstala ani problematika nových podob zločinu, jako např. organizovaná kriminalita, extremismus, terorismus nebo počítačová kriminalita.Význam a opodstatněnost znalosti kriminologických teorií o příčinách a důsledcích kriminality, prezentovaných v učebnici jako ucelený systém poznatků, je zdůrazněn jako předpoklad snahy po poznání pravdivých souvislostí a informací o fenoménu zločinu.V minulosti často neprávem opomíjená viktimologická perspektiva je rovněž nedílnou součástí výkladu.Text je doplněn řadou tabulek, grafů a schémat, které čtenáři usnadňují orientaci a osvojení si příslušné materie.Předkládaná učebnice není určena pouze studentům škol s právnickým zaměřením, naopak vzhledem ke snaze poukázat na vazby mezi kriminologií a dalšími společenskovědními obory by měla najít své zájemce i mezi studenty jiných společenskovědních fakult, zejména z oboru sociologie, psychologie, pedagogiky, sociální práce, žurnalistiky a politologie.Její znalostí by měli být vybaveni nejen specialisté z oblasti kriminologického výzkumu, ale i pracovníci orgánů činných v trestním řízení, advokáti, pracovníci Vězeňské služby i Probační a mediační služby, stejně jako ti, kteří přijímají rozhodnutí v navazujících legislativních oblastech.RECENZE: Přečtěte si recenzi, kterou napsal PhDr. Jan Tomášek, Ph.D. z Institutu pro kriminologii a sociální prevenci a byla uveřejněna v časopise Trestněprávní revue, číslo 11-12/2012, s. 270. kniha, Základy kriminologie a trestní politiky, Josef Kuchta, Prof. JUDr.Helena Válková CSc., C.H.BECK Helena Válková; Josef KuchtaC.H.BECK 2012Kniha, čeština, 636 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.