Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy osobnosti a fakta » Srovnání cen Helena Tomanová-Weisová: Výhled z Hradčan

Knihy osobnosti a fakta

Helena Tomanová-Weisová: Výhled z Hradčan

Hodnocení: 1x
  • 4

Výhled z Hradčan - Helena Tomanová-Weisová. Výbor fejetonů, novinových článků, úvah a drobných próz, v nichž se opět zrcadlí pohnuté osudy autorky i jejích současníků a především krásná i šílená tvář minulého století. Novinářka Tomanová-Weisová se vždy velmi zajímala o osudy a činy obyčejných lidí, kteří se v ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 3.11143
doprava zdarma
skladem

Jaké má kniha
Výhled z Hradčan
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Helena Tomanová-Weisová: Výhled z Hradčan koupíte i tady

Specifikace Helena Tomanová-Weisová: Výhled z Hradčan

Kategorie Knihy osobnosti a fakta
Nejnižší cena 139 Kč

Kniha – autor Helena Tomanová-Weisová, 120 stran, česky, pevná bez přebalu matná. Výbor fejetonů, novinových článků, úvah a drobných próz, v nichž se opět zrcadlí pohnuté osudy autorky i jejích současníků a především krásná i šílená tvář minulého století. Novinářka Tomanová-Weisová se vždy velmi zajímala o osudy a činy obyčejných lidí, kteří se v nelítostném soukolí dějin zachovali jako hrdinové či osvědčili svoji lidskost. Tak kupříkladu zaznamenala příběh českého lékaře Františka Vaněčka, který v květnových » ... a dál?

Produkt Helena Tomanová-Weisová: Výhled z Hradčan

Helena Tomanová-Weisová: Výhled z Hradčan - parametry

Název produktu: Helena Tomanová-Weisová: Výhled z Hradčan
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 139 Kč
Maximální cena: 198 Kč
Ušetríte až: 59 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Výhled z Hradčan - Helena Tomanová-Weisová. Výbor fejetonů, novinových článků, úvah a drobných próz, v nichž se opět zrcadlí pohnuté osudy autorky i jejích současníků a především krásná i šílená tvář minulého století. Novinářka Tomanová-Weisová se vždy velmi zajímala o osudy a činy obyčejných lidí, kteří se v nelítostném soukolí dějin zachovali jako hrdinové či osvědčili svoji lidskost. Tak kupříkladu zaznamenala příběh českého lékaře Františka Vaněčka, který v květnových dnech roku 1945 zachránil internované německé děti a odvezl je do bezpečí švýcarského velvyslanectví. V jiném textu zase vylíčila tragický příběh lidické ženy, jež přežila koncentrační tábor a po válce se setkala se svým domnělým ztraceným synkem. Doslov k českému vydání napsal rakouský spisovatel Erich Hackl. Helena Tomanová-Weisová (1912–2007) se narodila do pražské německé rodiny, její matka pocházela z francouzské části Švýcarska. Budoucí herečka, rozhlasová redaktorka, novinářka, překladatelka a spisovatelka vyrůstala a žila v těsném kontaktu s německou menšinou a stýkala se s jejími čelnými představiteli, Maxem Brodem, E. E. Kischem, Oskarem Baumem aj. V roce 1996 Argo publikovalo bilingvní vydání její vzpomínkové knihy Setkání v Praze/Begegnungen in Prag. Výhled z Hradčan - Helena Tomanová-Weisová od nakladatelství Argo v kategorii Beletrie | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2018 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.