Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Helena Polehlová, Petr Polehla: Non Angli sed Angeli

Knihy

Helena Polehlová, Petr Polehla: Non Angli sed Angeli

Hodnocení: 1x
  • 4

Non Angli sed Angeli – Kult svatých v latinské literatuře raně středověké Anglie - Petr Polehla, Helena Polehlová. Období raného středověku, v němž do Británie pronikalo křesťanství a záhy zde zdomácnělo, je nazýváno dobou světců a hrdinů. Kniha se snaží seznámit čtenáře s osudy několika svatých tohoto období ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Non Angli sed Angeli
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Helena Polehlová, Petr Polehla: Non Angli sed Angeli koupíte i tady

Specifikace Helena Polehlová, Petr Polehla: Non Angli sed Angeli

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 117 Kč

Období raného středověku, v němž do Británie pronikalo křesťanství a záhy zde zdomácnělo, je nazýváno dobou světců a hrdinů. Kniha se snaží seznámit čtenáře s osudy několika svatých tohoto období pros ... a dál?

Produkt Helena Polehlová, Petr Polehla: Non Angli sed Angeli

Helena Polehlová, Petr Polehla: Non Angli sed Angeli - parametry

Název produktu: Helena Polehlová, Petr Polehla: Non Angli sed Angeli
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 117 Kč
Maximální cena: 161 Kč
Ušetríte až: 44 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Non Angli sed Angeli – Kult svatých v latinské literatuře raně středověké Anglie - Petr Polehla, Helena Polehlová. Období raného středověku, v němž do Británie pronikalo křesťanství a záhy zde zdomácnělo, je nazýváno dobou světců a hrdinů. Kniha se snaží seznámit čtenáře s osudy několika svatých tohoto období prostřednictvím vybraných hagiografických děl 7. a 8. století. V jednotlivých kapitolách pojednává o papeži Řehoři Velikém, iniciátorovi misie do Británie, irském misionáři sv. Kolumbovi, sv. Wilfridovi, biskupovi z Yorku, poustevníku sv. Guthlakovi či zakladateli proslulých klášterů ve Wearmouth a Jarrow, sv. Benediktu Biscopovi a jeho nástupci sv. Ceolfrithovi. Publikace přináší také překlady částí latinských legend o těchto světcích. Mgr. Helena Polehlová (nar. 1974 v Chrudimi) vystudovala latinu a angličtinu na Masarykově univerzitě v Brně. Nyní vyučuje na katedře anglického jazyka a literatury Pedagogické fakulty Univerzity Hradec Králové. Zabývá se anglo-latinskou a staroanglickou literaturou. Mgr. Petr Polehla, Ph.D. (nar. 1974 v Třebíči) vystudoval latinu, estetiku a dějepis na Masarykově univerzitě v Brně. V současné době působí jako odborný asistent na Filozofické fakultě Univerzity Hradec Králové a na Diecézním teologickém institutu Biskupství královéhradeckého. K jeho odborným zájmům patří odraz kultu svatých zejména v latinské literatuře středověku a raného novověku. Non Angli sed Angeli – Kult svatých v latinské literatuře raně středověké Anglie - Petr Polehla, Helena Polehlová od nakladatelství Pavel Mervart v kategorii Beletrie za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.