Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Helena Kučerová: Psychiatrické minimum

Učebnice/Odborná literatura

Helena Kučerová: Psychiatrické minimum

Hodnocení: 1x
  • 4

Anotace Kniha přibližuje čtenářům obor psychiatrie. Na našem knižním trhu je ojedinělá tím, že se zaměřuje na široký okruh veřejnosti – nejen na lékaře (především z nepsychiatrických oborů), sestry, psychology, pedagogy, sociální pracovníky, studenty, ale i na další zájemce o lidskou psychiku. Vítanou pomůckou může ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Psychiatrické minimum
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Helena Kučerová: Psychiatrické minimum koupíte i tady

Specifikace Helena Kučerová: Psychiatrické minimum

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 241 Kč

Kniha přibližuje čtenářům obor psychiatrie. Na našem knižním trhu je ojedinělá tím, že se zaměřuje na široký okruh veřejnosti – nejen na lékaře (především z nepsychiatrických oborů), sestry, psychology, pedagogy, sociální pracovníky, studenty, ale i na další zájemce o lidskou psychiku. Vítanou pomůckou může být zejména těm, kteří se v okruhu svých blízkých setkávají s psychicky nemocným člověkem. Autorka zde uplatnila své více než třicetileté zkušenosti z praxe; jasnými a srozumitelnými slovy vysvětluje i » ... a dál?

Produkt Helena Kučerová: Psychiatrické minimum

Helena Kučerová: Psychiatrické minimum - parametry

Název produktu: Helena Kučerová: Psychiatrické minimum
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 241 Kč
Maximální cena: 299 Kč
Ušetríte až: 58 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Anotace Kniha přibližuje čtenářům obor psychiatrie. Na našem knižním trhu je ojedinělá tím, že se zaměřuje na široký okruh veřejnosti – nejen na lékaře (především z nepsychiatrických oborů), sestry, psychology, pedagogy, sociální pracovníky, studenty, ale i na další zájemce o lidskou psychiku. Vítanou pomůckou může být zejména těm, kteří se v okruhu svých blízkých setkávají s psychicky nemocným člověkem. Autorka zde uplatnila své více než třicetileté zkušenosti z praxe; jasnými a srozumitelnými slovy vysvětluje i nemedicínsky vzdělanému čtenáři základní psychiatrické pojmy a diagnózy a dokládá je konkrétními příběhy pacientů. Publikace bude přínosem pro všechny, kterým není lhostejný osud psychicky nemocných, i pro ty, kdo se snaží uchovat si své duševní zdraví a pohodu v náročných životních situacích.   Z obsahu PŘEDMLUVA ÚVOD DO PSYCHIATRICKÝCH POJMŮ ZÁKLADNÍ PSYCHIATRICKÉ POJMY Osobnost Psychóza Halucinace Bludy Transformace osobnosti Nesouvislé (inkoherentní) myšlení Pseudofilozofování, plané mudrování Pocity zevních zásahů Vychudlé myšlení Vtíravé a nutkavé (obsedantní) myšlení Zabíhavé myšlení Deprese Úzkost (anxieta) Akatizie Fobie Mánie Apatie Emoční plochost Emoční labilita a emoční inkontinence Emoční nepřiléhavost Emoční ambivalence, ambitendence Autismus Hypobulie, abulie Psychomotorický neklid Katatonie Nutkavé (obsedantní) jednání, obsedantně-kompulzivní jednání Nespavost (hyposomnie, insomnie) Amnézie Dezorientace Obluzené vědomí, zmatenost (amence), delirium Kognitivní funkce Demence Sebevražda (suicidium) Sexuální poruchy VYŠETŘENÍ PACIENTA A STANOVENÍ DIAGNÓZY Vyšetření pacienta v akutním stavu Klasické vyšetření pacienta v ordinaci Anamnéza Rozhovor lékaře s pacientem o jeho potížích Rozhovor lékaře s příbuznými pacienta Evidence-based medicine (EBM) KAZUISTICKÉ UKÁZKY PSYCHOPATOLOGIE Ukázka 1 Ukázka 2 Ukázka 3 Ukázka 4 Ukázka 5 Ukázka 6 Ukázka 7 Ukázka 8 Ukázka 9 Ukázka 10 PSYCHOFARMAKA, TAKTIKA A STRATEGIE LÉČBY Anxiolytika a hypnotika Antidepresiva Antipsychotika Nežádoucí účinky psychofarmak SCHIZOFRENIE Rozštěp mysli, rozštěp osobnosti Kazuistika 1 Příznaky schizofrenie Příznaky nápadné Příznaky méně nápadné nebo nenápadné Příznaky pozitivní a negativní, tedy příznaky plus a minus Příměs afektivní symptomatologie Jak z různých příznaků poznat schizofrenii Léčení schizofrenie Kazuistika 2 Kazuistika 3 AFEKTIVNÍ PORUCHY, DEPRESE (DEPRESE ENDOGENNÍ, VELKÁ DEPRESE), MÁNIE Léčba afektivních poruch Kazuistika 4 Kazuistika 5 DEPRESE JINÉHO TYPU Léčení neendogenních depresí Kazuistika 6 DEMENCE Léčba demencí Příklady paměťových cvičení pro dementní pacienty NEUROTICKÉ, STRESOVÉ A SOMATOFORMNÍ PORUCHY Léčení neurotických, stresových a somatoformních poruch Kazuistika 7 PATOLOGICKÉ ZÁVISLOSTI Alkohol Naše zkušenosti s postojem pacientů k alkoholu Metodika Dotazník Výsledky Diskuse Drogy Patologické hráčství (gambling) Závislost na nikotinu (tabakismus), závislost na kofeinu (kofeinismus) Polymorfní závislost, zkřížená závislost Léče


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.