Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Havel

Knihy naučná literatura

Havel cena od 0 Kč

Havel

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace HAVEL fotografie / photographs přibližuje spisovatele a českého prezidenta Václava Havla na fotografiích předních českých fotografů-dokumentaristů. Ti zaznamenávali život Václava Havla v různých etapách: od období disentu, zde počínaje rokem 1974, přes revoluční okamžiky roku 1989, dvanáctiletou éru ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

Havel - parametry

Název produktu: Havel
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace HAVEL fotografie / photographs přibližuje spisovatele a českého prezidenta Václava Havla na fotografiích předních českých fotografů-dokumentaristů. Ti zaznamenávali život Václava Havla v různých etapách: od období disentu, zde počínaje rokem 1974, přes revoluční okamžiky roku 1989, dvanáctiletou éru prezidentské funkce až po současnost roku 2002. Čtenáři se tak předkládá na více jak 90 fotografiích (většinou velkých formátů) neobyčejný a v mnohém spletitý životní příběh Václava Havla bez příkras a podbízení se. Soubor černobílých fotografií je koncipován tak, aby přednost dostal ryzí dokument před pouhou popisností, zařazeny jsou snímky jak známé, patřící již mezi "klasiku", tak fotografie, které jsou publikovány vůbec poprvé. V knize jsou zachycena mnohá setkání Václav Havla s významnými představiteli světové politiky a kultury, přáteli a spolupracovníky z disentu, ale také z rodinného prostředí. Úvodního slova se ujali jemu blízké osobnosti - tibetský dalajlama a Miloš Forman. Knihu fotografií pak doplňují úvahy a myšlenky Václava Havla o demokracii, humanitě, politice či osobní zodpovědnosti, a také Havlova biografie a profily jednotlivých fotografů, přeložené do anglického jazyka. HAVEL fotografie / photographs. Jedinečná reprezentativní fotografická publikace přibližuje, takto uceleně vůbec poprvé, osobnost českého prezidenta Václava Havla. Výběr 150 fotografií našich předních fotografů-dokumentaristů (Karel Cudlín, Bohdan holomíček, Jiří Jírů, Jaroslav Krejčí, Jaroslav Kučera, Tomki Němec, Alan Pajer, Oldřich Škácha, Pavel Štěcha) zachycuje ty nejvýznamnější momenty života Václava Havla v časové posloupnosti. Mezi fotografiemi nechybí ani záběry z rodinného prostředí, z mnoha setkání s osobnostmi světové kultury, disentu (Charty 77) včetně zásadních politických událostí v zemi, jako byly dramatické okamžiky „sametové revoluce , či Havlových zahraničních návštěv, již v prezidentské funkci. Na události bohatý život Václava Havla, který v průběhu let získal vysoké mezinárodní renomé, umožnil fotoreportérům (z nichž někteří jsou Havlovými osobními přáteli) přinést zajímavý a netradiční fotografický materiál. HAVEL fotografie / photographs od nakladatelství Knihy 555 v kategorii | English literature | Nonfiction | Art, Architecture and Photography za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.