Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Hartmut Karsten: Ženy- Muži

Knihy naučná literatura

Hartmut Karsten: Ženy- Muži cena od 0 Kč

Hartmut Karsten: Ženy- Muži

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Do jaké míry jsou pravdivá klišé týkající se mužských a ženských rolí? V čem spočívají rozdíly? Jak se na nich podílí dědičné faktory a jak výchova? Jak pohlavní role ovlivňují naše jednání? Přístupnou a přesto fundovanou formou odpovídá autor na tyto a mnohé další otázky. Ukazuje, jak se na vývoji pohlavních rozdílů ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

Hartmut Karsten: Ženy- Muži - parametry

Název produktu: Hartmut Karsten: Ženy- Muži
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Do jaké míry jsou pravdivá klišé týkající se mužských a ženských rolí? V čem spočívají rozdíly? Jak se na nich podílí dědičné faktory a jak výchova? Jak pohlavní role ovlivňují naše jednání? Přístupnou a přesto fundovanou formou odpovídá autor na tyto a mnohé další otázky. Ukazuje, jak se na vývoji pohlavních rozdílů velmi komplexním způsobem podílejí jak fyzické, psychické, tak i společenské faktory, a jak je pohlavně specifické jednání ovlivňováno od počátku naším očekáváním. Obsah Úvod Vznik biologických rozdílů mezi pohlavími O pohlaví rozhoduje nejprve chromozom Vznik a vývoj pohlaví je otázkou dávkování (hormonů) Výstavba „mužských“ a „ženských“ oblastí mozku. Přisouzené pohlaví a tvorba sociální pohlavní identity Zásadní rozlišení: pohlaví biologické, sociální a psychické Jsou vůbec pohlavní rozdíly geneticky zakódovány? Shrnutí Psychologické teorie vzniku a vývoje pohlavních rozdílů Teorie utvrzování: počítání pochval a trestů Imitační teorie: příklady táhnou. Identifikační teorie: přejímání vnitřních postojů Kognitivní teorie: vkládání smyslu Závěrečné zhodnocení čtyř uvedených teorií Kognitivní teorie jako teorie rámcová První léta života: Co se děje mezi malým dítětem a jeho blízkými? Pohlaví působí již před narozením Dopad klišé o pohlavních rolích na novorozence a malé děti Postupné vytváření subjektivního pohlaví Sloučení v jediném „pojetí pohlaví“ Hermafrodité a transsexuálové Vývoj pohlavní role Rozdílné zacházení s chlapci a s děvčaty v mateřských školách Také rodiče jednají jinak se syny a jinak s dcerami Šablonovité zobrazování chlapců a děvčat v knížkách pro děti Působení televize na utváření pohlavních rolí Význam kamarádů a vrstevníků Prvních deset let se starají takřka výlučně ženy Diskriminační a emancipační výchova k pohlavním rolím. Výchova k pohlavním rolím z interkulturního hlediska Puberta: velký přelom Faktory určující počátek puberty Vývojové úkoly dané společností Budování pohlavně typického sebepojetí Mládí: bouře utichá S jakými perspektivami hledí do budoucna mužská a ženská mládež Druhé pohlaví – nové přibližování Extrémní případy vývoje a jeho rizika Přehledné shrnutí Období rané dospělosti (20 – 39 let) Volba partnera a partnerství Rodičovství Koordinace pracovního a soukromého života – ženy to mají těžší Vývojové úkoly spojené s povoláním Krize a jejich překonávání Přehledné shrnutí Období střední dospělosti (40 – 65 let) Aspekty stárnutí. Vývojové úkoly věku střední dospělosti Střed života, nový začátek – krize a vyhlídky Přehledné shrnutí Období pozdní dospělosti (nad 65 let) Vstup do důchodového věku: muži si většinou těžko zvykají Smrt, tabuizované téma – děsí se jí muži více? Osvobození od tlaku tradiční pohlavní role Péče o nemocnou partnerku – pro muže je snazší Pohlavní rozdíly při stárnutí organismu Přehledné shrnutí Literatura   Genderové role, jejich původ a vývoj - Edice: Spektrum - PORTÁL - Jazyk: CZ - Vazba: Brožovaná bez přebalu lesklá - 184 str. - I


Přidat recenzi pro Hartmut Karsten: Ženy- Muži

  • 0

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné!

Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2019 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.