Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Harish Johari: Tantra

Knihy naučná literatura

Harish Johari: Tantra

Hodnocení: 1x
  • 4

Tantra čerpá ze všech druhů věd, aby zajistila praktické prostředky pro realizaci nejvyšších filozofických ideálů v běžném každodenním životě. Tantra je holistický přístup ke studiu univerzálna z hlediska jednotlivce. Čerpá ze všech druhů věd, aby zajistila praktické prostředky pro realizaci nejvyšších filozofických ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Harish Johari: Tantra

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 158 Kč

Tantra je holistický přístup ke studiu univerzálna z hlediska jednotlivce. Tantrické jantry jsou přesnými geometrickými formami, které byly podlouhá staletí používány jako nástroje sebevyjádření a dosažení mystických sil. Harish Johari, uznávaný malíř, sochař, znalec tantry, cestoval po celé Indii a pátral po starobylých příkladech prapůvodních janter. V knize se pokusil o znovuvytvoření jejich přesných odstínů a proporcí a zároveň o podrobnou instruktáž potřebnou pro přesnou konstrukci, odstínování a používání » ... a dál?

Produkt Harish Johari: Tantra

Harish Johari: Tantra - parametry

Název produktu: Harish Johari: Tantra
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 158 Kč
Maximální cena: 168 Kč
Ušetríte až: 10 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Tantra čerpá ze všech druhů věd, aby zajistila praktické prostředky pro realizaci nejvyšších filozofických ideálů v běžném každodenním životě. Tantra je holistický přístup ke studiu univerzálna z hlediska jednotlivce. Čerpá ze všech druhů věd, aby zajistila praktické prostředky pro realizaci nejvyšších filozofických ideálů v bězném každodenním životě.

Tantrické jantry jsou přesnými geometrickými formami, které byly po dlouhá staletí používány jako nástroje sebevyjádření a dosažení mystických sil. Až donedávna byly aktuální formy a odstíny janter, stejně jako jejich praktické a duchovní aplikace, pro moderní svět v podstatě nedostupné.

Harish Johari, uznávaný malíř, sochař, znalec tantry a badatel v tomto oboru vědění, cestoval po celé Indii a pátral po starobylých příkladech prapůvodních janter. Ve svém díle Tantra se pokusil o znovuvytvoření jejich přesných odstínů a proporcí a zároveň o podrobnou instruktáž potřebnou pro přesnou konstrukci, odstínování a používání janter.

V tomto díle jsou důkladně zpracovány i tradiční hinduistické praktiky související s jantrami. Patří k nim techniky meditace a vizualizace, právě tak jako metody sladění tělesných, sezonních a astrologických cyklů. Fyziologické chápání těchto disciplín a jejich účinků, kterými působí na centrální nervovou soustavu, je zde podrobně probírán a na jeho základě znovu docházíme k potvrzení souvislostí mezi tantrickým vysvětlováním jevů podle Východu a důkazy předkládanými vědeckým výzkumem Západu.

Johari rovněž vyčerpávajícím způsobem popisuje autentické tantrické rituály jako nástroje pro sladění se světy symbolu a přírody. Kombinované síly rituálů, janter a ostatních praktik popsaných autorem nám umožňují dostat se mimo normální rámec vědomí do alternativního stavu, v němž je možné prožít tantru.

Kresba na obálce, jejímž autorem je sám Harish Johari, znázorňuje tanec věčného páru protikladů - Šivy (mužského principu) a Šakti (ženského principu). Jsou zde vobrazeni v himálajském oděvu kmene Kirat; jejich tanec vytváčí prvopočáteční pohyb a začátek vývoje.

Autor: Harish Johari

Nakladatelství: Pragma

Vazba: brožovaná bez přebalu lesklá

Formát: 205 x 280 x 10 mm

Počet stran: 135

MM Pragma - Jazyk: CZ - Vazba: Brožovaná bez přebalu lesklá - 135 str. - ISBN: 80-7205-837-1 - Kniha


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.