Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Hans-Ulrich Rudel: Pilot Štuky

Knihy naučná literatura

Hans-Ulrich Rudel: Pilot Štuky

Hodnocení: 1x
  • 4

Pilot Štuky - Válečný deník - Rudel Hans-Ulrich. Rudel byl za druhé světové války německé "štukové eso", ničil nepřátelské obrněnce ze vzduchu. Během své letecké kariéry zničil enormní počet nepřátelského materiálu, včetně 519 sovětských tanků.Hans-Ulrich Rudel se narodil roku 1916 ve Slezsku. NSDAP se ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Pilot Štuky
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Hans-Ulrich Rudel: Pilot Štuky koupíte i tady

Specifikace Hans-Ulrich Rudel: Pilot Štuky

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 203 Kč

Válečný deník nejvýše vyznamenaného německého vojáka druhé světové války. S 56 dokumentárními fotografiemi z autorova soukromého archivu. „Rudel byl za druhé světové války jedním z nejstatečnějších ... a dál?

Produkt Hans-Ulrich Rudel: Pilot Štuky

Hans-Ulrich Rudel: Pilot Štuky - parametry

Název produktu: Hans-Ulrich Rudel: Pilot Štuky
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 203 Kč
Maximální cena: 294 Kč
Ušetríte až: 91 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Pilot Štuky - Válečný deník - Rudel Hans-Ulrich. Rudel byl za druhé světové války německé "štukové eso", ničil nepřátelské obrněnce ze vzduchu. Během své letecké kariéry zničil enormní počet nepřátelského materiálu, včetně 519 sovětských tanků.Hans-Ulrich Rudel se narodil roku 1916 ve Slezsku. NSDAP se chopila moci v době, když Rudel dospíval, a proto mu byla vštěpována nacistická ideologie již v útlém věku. Roku 1936 se přihlásil k Luftwaffe jako důstojník- čekatel. Po skončení leteckého kurzu, kdy se stal pilotem, požádal o další výcvik ve střemhlavém bombardování, ale byl odmítnut. Namísto toho prodělal kurz průzkumného létání. Proto byl v průběhu tažení do Polska v září roku 1939 pověřen hloubkovými průzkumnými lety. Ve stejné době stále žádal o přihlášení k leteckému výcviku na Ju-87 štuka a nakonec byl v květnu 1940 přijat. Po úspěšném absolvování kurzu byl přeložen k výcvikové základně poblíž Stuttgartu, kde prožil tažení do Francie. Později se zúčastnil části letecké invaze na Krétu v květnu 1941. V rámci příprav operace Barbarossa byla Rudelova skupina přeložena na východní frontu a 23. června 1941 ve 3:00 letěl svůj první bojový let.23. září 1941 Rudelova skupina zaútočilo na jádro sovětské Baltské flotily u Leningradu. Během útoku Rudel potopil bitevní loď Marat, když svou 1000 kg bombou zasáhl její muniční sklad a prakticky ji tak rozpůlil. Na Vánoce letěl Rudel svou 500. misi a 30. prosince byl dekorován Německým křížem ve zlatě. Poté byl poslán do Grazu, aby učil nové posádky do střemhlavých bombardérů.Po dlouhé době byl na vlastní žádost přeložen zpět na východní frontu. Rudelova letka byla často posílána, aby útočila na sovětské tankové jednotky. 10. únoru 1943 letěl Hans Rudel svou 1000. misi a stal se pro německou veřejnost národním hrdinou.Rudel byl rovněž autorem úspěšné taktiky útoků proti tankům a tak jak stupňoval úspěchy, přibývalo mu vyznamenání. 1. ledna 1945 byl vyznamenán Rytířským křížem se zlatými dubovými ratolestmi, meči a diamanty. Tento typ vyznamenání byl speciálně zhotoven jen pro Rudela. V únoru 1945 byl vážně zraněn, pravé stehno bylo roztrženo protileteckým šrapnelem. Dokázal přistát na území ovládaném Němci a byl urychleně převezen do místní polní nemocnice, kde byla jeho pravá noha amputována. Po rekonvalescenci přes těžké zranění stále létal i v posledních dnech války na východní frontě.Po válce začal pracovat jako podnikatel a v 1948 odjel do Argentiny. Zemřel v Německu roku 1982. Jeho Válečný deník popisuje neuvěřitelnou kariéru vynikajícího pilota, který miloval létání a ničení. V průběhu války prokázal pozoruhodnou sílu, houževnatost, nebojácnost bezpříkladnou odhodlanost a aroganci. Jeho osobní statečnost byla k neuvěření a jeho místo v análech vojenské historie bylo naprosto zaslouženo. Je však důležité připomenout slova amerického vyšetřovatele, který Rudela správně nazval "typickým nacistickým důstojníkem". Pilot Štuky - Válečný deník - Rudel Hans-Ulrich od nakladatelství Galerie EfEf v kategorii


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.