Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Hans Belting: Němci a jejich umění

Knihy

Hans Belting: Němci a jejich umění

Hodnocení: 0x
  • 4

Publikace: Němci a jejich umění - Problematický vztah - Hans Belting. Přehledná práce předního historika umění se zamýšlí nad tím, co je specificky německého na německém umění. Autor na relativně malém prostoru zachycuje postoje Němců k jejich umění od romantismu až po současnost a líčí bouřlivé spory, které se o ně ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.74278

Jaké má kniha
Němci a jejich umění
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Srovnání cen Hans Belting: Němci a jejich umění

Specifikace Hans Belting: Němci a jejich umění

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 186 Kč

Publikace: Němci a jejich umění - Problematický vztah - Hans Belting. Přehledná práce předního historika umění se zamýšlí nad tím, co je specificky německého na německém umění. Autor na relativně malém prostoru zachycuje postoje Němců k jejich umění od romantismu až po současnost a líčí bouřlivé spory, které se o ně vedly. Jak přesvědčivě dokládá, vizuální umění hrálo v Německu vždy zvláštní roli, jež byla odlišná od jiných evropských zemí, a dobře se v něm zrcadlí jeho bolestný kulturní a politický vývoj po » ... a dál?

Produkt Hans Belting: Němci a jejich umění

Hans Belting: Němci a jejich umění - parametry

Název produktu: Hans Belting: Němci a jejich umění
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 186 Kč
Maximální cena: 208 Kč
Ušetríte až: 22 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 0 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Němci a jejich umění - Problematický vztah - Hans Belting. Přehledná práce předního historika umění se zamýšlí nad tím, co je specificky německého na německém umění. Autor na relativně malém prostoru zachycuje postoje Němců k jejich umění od romantismu až po současnost a líčí bouřlivé spory, které se o ně vedly. Jak přesvědčivě dokládá, vizuální umění hrálo v Německu vždy zvláštní roli, jež byla odlišná od jiných evropských zemí, a dobře se v něm zrcadlí jeho bolestný kulturní a politický vývoj po pozdním sjednocení v roce 1871. Bylo to především (ale nejen) vizuální umění, jehož prostřednictvím se Němci snažili najít svou kulturní identitu a v němž projevovali iracionální strach z toho, že budou ovlivněni cizinou. To se nakonec projevilo zvláště silně ve třicátých letech v bojích o moderní umění a expresionismus (jediný skutečně původní německý styl), jež vyvrcholily jeho násilnou likvidací za Třetí říše. Publikace: Němci a jejich umění - Problematický vztah - Hans Belting.


Přidat recenzi pro Hans Belting: Němci a jejich umění

  • 0

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné!

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2019 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.