Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Hana Lundiaková: IMAGO. Ty trubko!

Próza - beletrie

Hana Lundiaková: IMAGO. Ty trubko!

Hodnocení: 1x
  • 4

Připravovaný román IMAGO. Ty trubko! se ve třech hlavách věnuje třem desetiletím na přelomu tisíciletí. Jde o mnohovrstevnatý tok silně subjektivizovaného vyprávění, v němž se autorka pokouší z různých pohledů – díky postavám z různých sociálních prostředí – postihnout dobu popřevratu a raný český kapitalismus. ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
IMAGO. Ty trubko!
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Hana Lundiaková: IMAGO. Ty trubko! koupíte i tady

Specifikace Hana Lundiaková: IMAGO. Ty trubko!

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 129 Kč

Nepraktická křehká svobodná matka Houžvička jde do světa. Do loktovačky o životní pohodlí, o práci, o úspěch, o peníze, o virtuální komunikaci, o kariéru. Stop! FUCK SEX! Ani náhodou! Hrdinové existen ... a dál?

Produkt Hana Lundiaková: IMAGO. Ty trubko!

Hana Lundiaková: IMAGO. Ty trubko! - parametry

Název produktu: Hana Lundiaková: IMAGO. Ty trubko!
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 129 Kč
Maximální cena: 259 Kč
Ušetríte až: 130 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Připravovaný román IMAGO. Ty trubko! se ve třech hlavách věnuje třem desetiletím na přelomu tisíciletí. Jde o mnohovrstevnatý tok silně subjektivizovaného vyprávění, v němž se autorka pokouší z různých pohledů – díky postavám z různých sociálních prostředí – postihnout dobu popřevratu a raný český kapitalismus. Autorce nejde o syntézu, spíše naopak. Důraz je kladen na ta prostředí, jež jsou společensky tzv. níže. Z jejího úhlu pohledu jsou to prostředí přirozenější a plodnější. Kniha propojuje experimentální polohy autorčina psaní (hlavně v prolozích ke kapitolám), které upřednostňují překotnou až surrealistickou, magicko-realistickou imaginativnost, s klasickým příběhem. Melofony v podtitulu metaforicky odkazují k mezníkům historickým (roky 1989, 1993, 2001, 2012), jež různým způsobem zasahují do života hlavních postav anebo je zcela míjejí. Titul IMAGO má na jedné straně sakralizovat soubor životních hodnot: intuici, fantazii, imaginaci, touhu, divokost, pokoru a lásku jakožto protipól

zjednodušeného řebříčku: práce, kariéra, kreativita, finance, rodina, hobby. Na druhé straně ale tyto životní hodnoty relativizuje a ironizuje, když čtenáři zprostředkovává postavu, jež má tu moc proměňovat se z jednoho dospělce ve druhého, čímž zákonitě narušuje vlastní esenci a přiznává se k neochotě dospět a převzít zodpovědnost dle požadavků soudobé společnosti. IMAGO je poctou svobodě a divokosti. IMAGO. Ty trubko! - Hana Lundiaková od authora Hana Lundiaková a nakladatelství v kategorii Knihy za skvělé ceny na e-shopu Martinus.cz Imago Ty trubko! - Lundiaková Hana Imago Ty trubko! Nepraktická křehká svobodná matka Houžvička jde do světa. Do loktovačky o životní pohodlí, o práci, o úspěch, o peníze, o virtuální komunikaci, o kariéru. Stop! FUCK SEX! Ani náhodou! Hrdinové existenciálního románu IMAGO jdou jednoznačně proti tomuto žebříčku hodnot. Přinášejí tak surreálně pitoreskní obraz současné české společnosti: dystopicky hluché, nesvobodné, dokonale obchodovatelné a plně závislé na zdrojích, které jsou mimo její kontrolu. Budeme ještě lidmi, až ztratíme schopnost naslouchat? Budeme ještě lidmi, až ztratíme schopnost řeči, smíchu a intuice? Budeme? z kategorie Knihy | Beletrie | Česká a slovenská beletrie od Kniha Zlín naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz!


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.