Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy osobnosti a fakta » Srovnání cen Han Hung-su - otec československé koreanistiky

Knihy osobnosti a fakta

Han Hung-su - otec československé koreanistiky

Hodnocení: 1x
  • 4

Han Hung-su - otec československé koreanistiky – Korejský historik ve střední Evropě třicátých a čtyřicátých let 20. století - Miriam Löwensteinová, Jaroslav jr. Olša . Ve třicátých a čtyřicátých letech 20. století strávil korejský historik Han Hung-su v Evropě dlouhých dvanáct let a osobně se jej dotkly dramatické ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89186
skladem

Jaké má kniha
Han Hung-su - otec česk..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Han Hung-su - otec československé koreanistiky koupíte i tady

Specifikace Han Hung-su - otec československé koreanistiky

Kategorie Knihy osobnosti a fakta
Nejnižší cena 256 Kč

Ve třicátých a čtyřicátých letech 20. století strávil korejský historik Han Hung-su v Evropě dlouhých dvanáct let a osobně se jej dotkly dramatické historické momenty jako obsazení Rakouska, nacistický útok na Sovětský svaz.... ... a dál?

Produkt Han Hung-su - otec československé koreanistiky

Han Hung-su - otec československé koreanistiky - parametry

Název produktu: Han Hung-su - otec československé koreanistiky
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 256 Kč
Maximální cena: 351 Kč
Ušetríte až: 95 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Han Hung-su - otec československé koreanistiky – Korejský historik ve střední Evropě třicátých a čtyřicátých let 20. století - Miriam Löwensteinová, Jaroslav jr. Olša . Ve třicátých a čtyřicátých letech 20. století strávil korejský historik Han Hung-su v Evropě dlouhých dvanáct let a osobně se jej dotkly dramatické historické momenty jako obsazení Rakouska, nacistický útok na Sovětský svaz, osvobození Československa, odsun německého obyvatelstva i rozdělení jeho rodné Koreje. Po studiích v Tokiu, Vídni, Bernu, Freiburgu a práci ve vídeňském Státním etnologickém muzeu se Han Hung-su v roce 1943 na pět let usadil v Praze. V domě dnes nazývaném „Werichova vila“ napsal řadu odborných a populárních článků následovaných knihou o dějinách Koreje. Neúnavný propagátor své země po sobě zanechal též překlady korejské literatury do němčiny a češtiny i z češtiny do korejštiny – a také skupinu žáků, kteří poté položili základ v té době v Evropě neexistujícího orientalistického oboru, koreanistiky. Byť byl Han Hung-su na svou dobu výjimečně vzdělaným archeologem a prehistorikem a jeho práce vyšly v pěti jazycích, jeho jméno a dílo upadly v zapomnění. V severní Koreji, kam jej osobním dopisem pozval sám severokorejský vůdce Kim Il-song, založil moderní archeologii a muzejnictví, ale jeho zásluhy byly „vymazány“ poté, co kolem roku 1953 zmizel v jedné z politických čistek. V Evropě jeho zapomnění napomohl fakt, že žil, pracoval a publikoval na obou stranách v době jeho života vznikající železné opony. Tato kniha je tak prvním systematičtějším pokusem o rekonstrukci jeho života a připomenutím jeho v Praze napsaných prací, které iniciovaly výzkum Koreje v tehdejším Československu. Han Hung-su - otec československé koreanistiky – Korejský historik ve střední Evropě třicátých a čtyřicátých let 20. století - Miriam Löwensteinová, Jaroslav jr. Olša od nakladatelství v kategorii | Osobnosti za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.