Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen H. G. Haasis: Smrt v Praze - Atentát na Reinharda Heydricha

Knihy naučná literatura

H. G. Haasis: Smrt v Praze - Atentát na Reinharda Heydricha

Hodnocení: 1x
  • 5

Smrt v Praze – Atentát na Reinharda Heydricha - Hellmut G. Haasis. Zpracování atentátu na Heydricha z pera německého historika a spisovatele Hellmuta G. Haasise přináší některé nové skutečnosti v pohledu na tuto známou dramatickou dějinnou událost – jednak nový pohled na český odboj, jednak celou řadu málo známých ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Smrt v Praze - Atentát ..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? H. G. Haasis: Smrt v Praze - Atentát na Reinharda Heydricha koupíte i tady

Specifikace H. G. Haasis: Smrt v Praze - Atentát na Reinharda Heydricha

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 139 Kč

Zpracování atentátu na Heydricha z pera německého historika a spisovatele Hellmuta G. Haasise přináší některé nové skutečnosti v pohledu na tuto známou dramatickou dějinnou událost – jednak nový pohle ... a dál?

Produkt H. G. Haasis: Smrt v Praze - Atentát na Reinharda Heydricha

H. G. Haasis: Smrt v Praze - Atentát na Reinharda Heydricha - parametry

Název produktu: H. G. Haasis: Smrt v Praze - Atentát na Reinharda Heydricha
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 139 Kč
Maximální cena: 277 Kč
Ušetríte až: 138 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 5
Podrobný popis:

Smrt v Praze – Atentát na Reinharda Heydricha - Hellmut G. Haasis. Zpracování atentátu na Heydricha z pera německého historika a spisovatele Hellmuta G. Haasise přináší některé nové skutečnosti v pohledu na tuto známou dramatickou dějinnou událost – jednak nový pohled na český odboj, jednak celou řadu málo známých podrobností atentátu. Haasis nejprve vytváří psychologický portrét Reinharda Heydricha, třetího muže v mocenské hierarchii nacistického Německa a strůjce tzv. konečného řešení židovské otázky. Kromě Heydrichovy výkonnosti a neústupné oddanosti nacistickým ideálům a touze je uskutečnit si všímá si i jeho rysů, které se mu při atentátu staly osudnými: jeho pohrdání životem, nedbání na vlastní bezpečnost i jisté záliby v představě hrdinské smrti. Centrem autorovy pozornosti je však český protinacistický odboj – především v okupovaném Protektorátu. Mapuje český nekomunistický odboj od počátku okupace až do Heydrichova příjezdu do Prahy v září 1941 a konstatuje, že „nebýt českého odboje, který vzbuzoval respekt, nemusel by Heydrich do Prahy nikdy přijít“. Všímá si i jistých rozporů a vzájemného neporozumění mezi přáními exilové vlády v Londýně a situací odboje v Protektorátu, kde panovaly obavy z represí po odstranění tak významného představitele nacistické vlády. Zcela jednoznačně jsou však hlavními hrdiny jeho knihy parašutisté z operace Anthropoid, jejich spolubojovníci z dalších výsadků, a především síť jejich ubytovatelů a pomocníků většinou z řad sokolského odboje. Sleduje osudy těchto mnohdy později pozapomenutých rodin i v době represí po atentátu – většina z nich za heydrichiády za pomoc parašutistům zaplatila životem. Haasisova kniha vrcholí líčením posledního boje parašutistů v chrámu sv. Cyrila a Metoděje s mnoha živými detaily a popisem obrazu atentátu v historii – od zamlžování jeho významu a mlčení za komunistické éry až po jeho důstojnou, i když pozdní připomínku v podobě památníku vybudovaného v místě smrti parašutistů v devadesátých letech. Díky autorově osobnímu zaujetí a napínavému podání událostí tak v knize barvitě ožívá tato akce protinacistického odboje evropského významu. Kniha obsahuje 232 stran a 16 stran fotopřílohy. Smrt v Praze – Atentát na Reinharda Heydricha - Hellmut G. Haasis od nakladatelství Prostor v kategorii Historie a military | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.