Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Guy Walters: Hon na válečné zločince

Knihy

Guy Walters: Hon na válečné zločince

Hodnocení: 1x
  • 4

Hon na válečné zločince - Guy Walters . Fascinující pojednání o nacistických zločincích, kteří unikli spravedlnosti ve zmatku poválečných let – a o těch, kdo se je snažili vystopovat. Na vzorku několika nacistů – např. Josefa Mengeleho, Adolfa Eichmanna nebo Franze Stangla – autor popisuje jejich únik z Německa a ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.91667
skladem

Jaké má kniha
Hon na válečné zločince
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Čerstvá hodnocení Guy Walters: Hon na válečné zločince

  • 3

PhDr. Jiří Mrva, 12. února 2011

Publikace, žel, nemá nic společného se seriózním historiografickým zpracováním tématu. Skutečnost je taková, že zhruba za 50 let stíhání nacistických válečných zločinců jich bylo na Západě asi 160 000 usvědčeno v účasti na hitlerových zvěrstvech, 60 000 postaveno před soud a třetina z nich odsouzena. Na značném množství případů, zvláště těch nejtěžších, se podílel Simon Wiesenthal, jenž dostal před soudy více než 1100 válečných zločinců. Největším úspěchem bylo vystopování Adolfa Eichmanna v Argentině, odkud jej Mossad deportoval před izraelský soud; na stopu masového vraha byl Mossad přímo naveden Wiesenthalem. Dovoluji si doporučit knihu Zvi Aharoniho, elitního agenta, jenž "byl u toho". A nezapomeňte si, prosím, přečíst jeho úvodní dedikaci... Četba Waltersovy publikace je pouhou ztrátou času a vyhozením peněz. PhDr. Jiří Mrva, Kroměříž


Specifikace Guy Walters: Hon na válečné zločince

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 148 Kč

Fascinující pojednání o nacistických zločincích, kteří unikli spravedlnosti ve zmatku poválečných let – a o těch, kdo se je snažili vystopovat. Na vzorku několika nacistů – např. Josefa Mengeleho, Adolfa Eichmanna nebo Franze Stangla – autor popisuje jejich únik z Německa a odhaluje, kdo jim pomáhal utéct a založit novou existenci v zahraničí. Sleduje, kdo se naopak pustil do úkolu vyhledat je v těchto nových domovech – nejznámější mezi nimi je Simon Wiesenthal. Přístup autora je sympaticky obrazoborecký: » ... a dál?

Produkt Guy Walters: Hon na válečné zločince

Guy Walters: Hon na válečné zločince - parametry

Název produktu: Guy Walters: Hon na válečné zločince
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 148 Kč
Maximální cena: 148 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Hon na válečné zločince - Guy Walters . Fascinující pojednání o nacistických zločincích, kteří unikli spravedlnosti ve zmatku poválečných let – a o těch, kdo se je snažili vystopovat. Na vzorku několika nacistů – např. Josefa Mengeleho, Adolfa Eichmanna nebo Franze Stangla – autor popisuje jejich únik z Německa a odhaluje, kdo jim pomáhal utéct a založit novou existenci v zahraničí. Sleduje, kdo se naopak pustil do úkolu vyhledat je v těchto nových domovech – nejznámější mezi nimi je Simon Wiesenthal. Přístup autora je sympaticky obrazoborecký: Wiesenthala označuje za „lháře, a ještě k tomu špatného"; nezdržuje se mnoha konspiračními teoriemi, které se na námět za léta nabalily. Jako nadaný vypravěč dokazuje, že pravda může někdy být ještě bizarnější než románová fikce. Hon na válečné zločince - Guy Walters od nakladatelství v kategorii | Historie a military za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Tento titul je v českom jazyku Fascinujúce rozprávanie o nacistických zločincoch, ktorí unikli spravodlivosti v povojnovom zmätku a o tých, ktorí sa ich snažili vystopovať. Na vzorke niekoľkých nacistov – napr. Josefa Mengeleho, Adolfa Eichmanna alebo Franza Stangla – autor opisuje ich únik z Nemecka a odha-ľuje, kto im pomáhal utiecť a založiť novú existenciu v zahraničí. Rovnako sleduje osudy tých, čo sa naopak pustili do úlohy hľadať ich v nových domovoch – najznámejší spomedzi nich je Simon Wiesenthal. Waltersov prístup sympaticky rúca obrazy: Wiesenthala označuje za klamára; nezdr-žuje sa mnohými konšpiračnými teóriami, ktoré sa na námet počas rokov nabalili; zbavuje legendu o Odesse mýtického významu a uvádza ju do správneho kontextu. Je nadaný rozprávač a dokazuje, že pravda môže niekedy byť ešte bizarnejšia než románová fikcia.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.