Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy osobnosti a fakta » Srovnání cen Gustav Novotný: Tři lesní inženýři

Knihy osobnosti a fakta

Gustav Novotný: Tři lesní inženýři

Hodnocení: 1x
  • 4

Tři lesní inženýři – Josef Opletal, Karel Šiman a Gustav Artner - Gustav Novotný. Monografie je věnována osobnostem tří lesníků, kteří získali odborné znalosti na C. k. vysoké škole zemědělské ve Vídni před rokem 1918. Josef Opletal, nejstarší z nich, ztělesňuje ideál státního úředníka. Pracoval tři desítky let jako ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89186
skladem

Jaké má kniha
Tři lesní inženýři
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Gustav Novotný: Tři lesní inženýři koupíte i tady

Specifikace Gustav Novotný: Tři lesní inženýři

Kategorie Knihy osobnosti a fakta
Nejnižší cena 359 Kč

Monografie je věnována osobnostem tří lesníků, kteří získali odborné znalosti na C. k. vysoké škole zemědělské ve Vídni před rokem 1918. Osobnost a dílo tří lesníků-akademiků v dobových souvislostech. ... a dál?

Produkt Gustav Novotný: Tři lesní inženýři

Gustav Novotný: Tři lesní inženýři - parametry

Název produktu: Gustav Novotný: Tři lesní inženýři
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 359 Kč
Maximální cena: 491 Kč
Ušetríte až: 132 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Tři lesní inženýři – Josef Opletal, Karel Šiman a Gustav Artner - Gustav Novotný. Monografie je věnována osobnostem tří lesníků, kteří získali odborné znalosti na C. k. vysoké škole zemědělské ve Vídni před rokem 1918. Josef Opletal, nejstarší z nich, ztělesňuje ideál státního úředníka. Pracoval tři desítky let jako velmi schopný správce lesního majetku ve službách náboženského fondu v Bukovině. Pod jeho působením se jeho výnos zmnohonásobil zbudováním lesních železnic, silnic a dřevozpracujících provozů. Po vzniku republiky se stal generálním ředitelem státních lesů a statků a dnes shledáváme, že byl zachráncem valné části slovenských a podkarpatoruských státních lesů před podnikatelskou výtěží. Od roku 1923 byl profesorem lesní těžby na Vysoké škole zemědělské v Brně. Karel Šiman, v pořadu druhý ústřední ředitel Státní ch lesů a statků ČSR, se vypracoval v oficiálního představitele oboru mezi válkami hlavně dík agrární straně. Třetí z osobností Gustav Artner byl činný jako lesník praktik ve státních lesích a navázal na Opletalovo vysokoškolské působení. Cíli ukázat osobnost a dílo tří lesníků-akademiků v dobových souvislostech je podřízena struktura práce. Ta sleduje nejen jejich rodinné zázemí a životní dráhu, od studia až po výrazné působení na vedoucích místech v lesnické profesi, a to především v českých zemích. Tři lesní inženýři – Josef Opletal, Karel Šiman a Gustav Artner - Gustav Novotný od nakladatelství v kategorii Hobby | Myslivost za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.