Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Günter K. Koschorrek: Nezapomeň na zlé časy

Próza - beletrie

Günter K. Koschorrek: Nezapomeň na zlé časy

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Günter K. Koschorrek nebyl vojevůdcem, ani vědcem nebo historikem. Válku prožíval jinak než ti ve štábech nebo na velitelských stanovištích. Bylo mu 19 let, když byl povolán do války v její nejhorší fázi a ta mu ukázala svou neúprosnou tvrdost. Nacistický režim, který nelítostně sledoval své cíle, donutil celou ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 3.01985
doprava zdarma
skladem

Jaké má kniha
Nezapomeň na zlé časy
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Günter K. Koschorrek: Nezapomeň na zlé časy koupíte i tady

Specifikace Günter K. Koschorrek: Nezapomeň na zlé časy

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 243 Kč

Čtenáři se dostává do rukou deník obyčejného vojáka wehrmachtu, který narukoval na podzim 1942 do armády a byl nasazen na východní frontě. Popisuje své zážitky z bojů, ale také každodenní život vojáků. ... a dál?

Produkt Günter K. Koschorrek: Nezapomeň na zlé časy

Günter K. Koschorrek: Nezapomeň na zlé časy - parametry

Název produktu: Günter K. Koschorrek: Nezapomeň na zlé časy
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 243 Kč
Maximální cena: 398 Kč
Ušetríte až: 155 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Günter K. Koschorrek nebyl vojevůdcem, ani vědcem nebo historikem. Válku prožíval jinak než ti ve štábech nebo na velitelských stanovištích. Bylo mu 19 let, když byl povolán do války v její nejhorší fázi a ta mu ukázala svou neúprosnou tvrdost. Nacistický režim, který nelítostně sledoval své cíle, donutil celou generaci přísahat mu věrnost a hanebně zneužil její ideály. Čtenáři se dostává do rukou deník obyčejného vojáka wehrmachtu, který narukoval na podzim 1942 do armády a byl nasazen na východní frontě. Popisuje své zážitky z bojů, ale také každodenní život vojáků. Dostal se až ke Stalingradu, kde se jen těsně vyhnul obklíčení a potom s wehrmachtem ustupoval zpátky na západ. Na krátkou dobu byl nasazen ve Francii a v Itálii, ale potom se znovu vrací na východní frontu. Autor popisuje celou řadu dramatických bojových situací, z nichž se mu často jenom díky štěstí podařilo vyváznout živý. Jeho vyprávění je velice civilní a věcné a nepokouší se ze svých zážitků dělat hrdinské činy. Z knihy není patrná žádná nacionalistická ideologie, spíše naopak - je zřejmé, že většina vojáků wehrmachtu nebojovala za vlast nebo za nacistické dobyvačné cíle, ale pouze proto, aby oni sami a jejich nejbližší kamarádi přežili Dramatické zážitky vojáka wehrmachtu - JOTA - Jazyk: CZ - Vazba: Pevná s přebalem matná - 348 str. - ISBN: 978-80-7217-741-7 - K Günter K. KoschorrekDramatické zážitky vojáka wehrmachtuJOTA 2010Kniha, čeština, 348 stran


Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2018 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.