Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Gordon Napier: Vzestup a pád templářských rytířů

Knihy

Gordon Napier: Vzestup a pád templářských rytířů

Hodnocení: 5x
  • 4

Záhadné bratrstvo bojujících mnichů, rytířů, kteří přísahali, že budou ochraňovat Svatou zemi před nepřáteli a lupiči i chránit zbožné poutníky, poutá už odedávna pozornost odborníků a laiků. Co vedlo tyto urozené a často zámožné mladé muže, aby se zřekli pohodlného života na sídlech svých předků, aby se vzdali ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.89315
skladem

Jaké má kniha
Vzestup a pád templářsk..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Gordon Napier: Vzestup a pád templářských rytířů

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 221 Kč

Nasazovali templáři životy a zdraví ve vzdáleném Outremeru opravdu jen z oddanosti katolické víře, nebo se s jejich existencí skutečně pojí tajemství tak hluboká, že je dodnes nikdo uspokojivě nerozluštil? ... a dál?

Produkt Gordon Napier: Vzestup a pád templářských rytířů

Gordon Napier: Vzestup a pád templářských rytířů - parametry

Název produktu: Gordon Napier: Vzestup a pád templářských rytířů
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 221 Kč
Maximální cena: 284 Kč
Ušetríte až: 63 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 5 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Záhadné bratrstvo bojujících mnichů, rytířů, kteří přísahali, že budou ochraňovat Svatou zemi před nepřáteli a lupiči i chránit zbožné poutníky, poutá už odedávna pozornost odborníků a laiků. Co vedlo tyto urozené a často zámožné mladé muže, aby se zřekli pohodlného života na sídlech svých předků, aby se vzdali rodiny, lásky, majetku i všeho ostatního, a vydali se do vzdáleného Království jeruzalémského? Nasazovali templáři životy a zdraví ve vzdáleném Outremeru opravdu jen z oddanosti katolické víře, nebo se s jejich existencí skutečně pojí tajemství tak hluboká, že je dodnes nikdo uspokojivě nerozluštil? Zájem o historii templářů v nedávné době vyvolal především kontroverzní bestseller Dana Browna Šifra mistra Leonarda. Gordon Napier se ale nepouští do divokých a nepodložených spekulací. Poctivě se snaží zodpovědět otázky, které jsou s mystikou opředeným templářským řádem spojeny už po staletí. Jak je možné, že stateční Rytíři Krista a Šalomounova chrámu, od počátku podporovaní papeži, králi a evropskou aristokracií, skončili tak neslavně – na hranicích jako kacíři, usvědčení v tribunálech z nespočetných zločinů proti víře a středověké morálce? Co způsobilo jejich náhlý pád z piedestalu výkvětu křižáckého rytířství a vzoru chrabrosti a ctností? Souvisela jejich zkáza se ztrátou Svaté země, změnami politických poměrů v Evropě na přelomu třináctého a čtrnáctého století, nebo to všechno způsobila jen lačnost francouzského krále Filipa IV.? A kde se vzala ona podivná obvinění, ke kterým se templáři – byť při tortuře – tak často přiznávali? Gordon Napier je spisovatel a umělec, který se zajímá o kulturu a dějiny středověku. Získal bakalářský titul z oboru dějiny a umění na univerzitě ve Worcesteru a magisterský titul v oboru dějiny křižáků na londýnské univerzitě Royal Holloway a Queen Mary. Svou disertační práci napsal o pronásledování templářských rytířů a o kultu svaté Marie Magdaleny v době křížových výprav. K jeho dalším vydaným pracím patří A to Z of the Knights Templar (Templáři od A do Z, 2008). Narodil se v Aberdeenu, nyní žije v Buckinghamshire.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.