Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Giuseppe Maiello: Vampyrismus a magia posthuma - Vampyrismus v kulturních dějinách Evropy

Knihy naučná literatura

Giuseppe Maiello: Vampyrismus a magia posthuma - Vampyrismus v kulturních dějinách Evropy

Hodnocení: 1x
  • 4

Vampyrismus a magia posthuma - Vampyrismus v kulturních dějinách Evropy - Giuseppe Maiello. Vampýr, upír či vlkodlak je bájná bytost, jež se živí krví, povětšině lidskou. Zmínky o něm se objevují v literárních textech již od starověku, jejich frekvence stoupá v období středověku a je spojována převážně se slovanskou ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Giuseppe Maiello: Vampyrismus a magia posthuma - Vampyrismus v kulturních dějinách Evropy koupíte i tady

Specifikace Giuseppe Maiello: Vampyrismus a magia posthuma - Vampyrismus v kulturních dějinách Evropy

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 174 Kč

Vampýr, upír či vlkodlak je bájná bytost, jež se živí krví, povětšině lidskou. Zmínky o něm se objevují v literárních textech již od starověku, jejich frekvence stoupá v období středověku a je spojována převážně se slovanskou mytologií a folklorem, nicméně fenomén vampyrismu se vyskytuje i v jiných a nejen evropských kulturách. Od 17. století se jím začínají zabývat úřední činitelé a badatelé a mezi nimi má výjimečné postavení olomoucký právník Karl Ferdinand Schertz, jenž v roce 1704 uveřejnil spisek nazvaný » ... a dál?

Produkt Giuseppe Maiello: Vampyrismus a magia posthuma - Vampyrismus v kulturních dějinách Evropy

Giuseppe Maiello: Vampyrismus a magia posthuma - Vampyrismus v kulturních dějinách Evropy - parametry

Název produktu: Giuseppe Maiello: Vampyrismus a magia posthuma - Vampyrismus v kulturních dějinách Evropy
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 174 Kč
Maximální cena: 279 Kč
Ušetríte až: 105 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Vampyrismus a magia posthuma - Vampyrismus v kulturních dějinách Evropy - Giuseppe Maiello. Vampýr, upír či vlkodlak je bájná bytost, jež se živí krví, povětšině lidskou. Zmínky o něm se objevují v literárních textech již od starověku, jejich frekvence stoupá v období středověku a je spojována převážně se slovanskou mytologií a folklorem, nicméně fenomén vampyrismu se vyskytuje i v jiných a nejen evropských kulturách. Od 17. století se jím začínají zabývat úřední činitelé a badatelé a mezi nimi má výjimečné postavení olomoucký právník Karl Ferdinand Schertz, jenž v roce 1704 uveřejnil spisek nazvaný Magia posthuma. Po něm a zejména pak od 19. století se vampyrismus stal tématem řady vědeckých výzkumů a studií, k nimž se řadí i publikace Vampyrismus v kulturních dějinách Evropy od kulturního antropologa G. Maiella. Ta již při svém prvním vydání v roce 2005 vyvolala značný zájem veřejnosti, byla rozebrána a nyní vychází v novém doplněném vydání, nadto obohacena o český překlad Schertzovy Magie, dlouho považované za ztracenou. G. Maiello popisuje vampyrismus v historickém kontextu, opírá se nejen o doklady lidové slovesnosti a literární citace, ale i o četná autentická svědectví a ověřené zprávy včetně archeologických nálezů, analyzuje je a interkulturálně porovnává. V rámci svého výkladu se věnuje i příbuzným fenoménům čarodějnictví a šamanismu a kriticky se vyrovnává s poznatky a argumenty minulých i soudobých badatelů. Vampyrismus a magia posthuma - Vampyrismus v kulturních dějinách Evropy - Giuseppe Maiello od nakladatelství v kategorii | Hobby | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.