Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Gilberto Villahermosa: Hitlerův výsadkář

Knihy

Gilberto Villahermosa: Hitlerův výsadkář

Hodnocení: 1x
  • 4

Hitlerův výsadkář - Život a boje Rudolfa Witziga - Villahermosa Gilberto. Dávno očekávaný životopis klíčového vojákaNapsaný s výlučným přístupem k rodinným dokumentům a obsahující i nové rozhovory s členy rodinySkvěle ilustrovaný dosud nepublikovanými fotografiemiRudolf Witzig vstoupil do historie jako hrdinský ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Hitlerův výsadkář
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Gilberto Villahermosa: Hitlerův výsadkář

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 360 Kč

Rudolf Witzig byl typický Fallschirmjäger první generace. Byl to elitní voják mezi elitou, extrémně pevně spojeným bratrstvem. Witzig se zúčastnil dvou největších výsadkových operací ve vojenské histo ... a dál?

Produkt Gilberto Villahermosa: Hitlerův výsadkář

Gilberto Villahermosa: Hitlerův výsadkář - parametry

Název produktu: Gilberto Villahermosa: Hitlerův výsadkář
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 360 Kč
Maximální cena: 446 Kč
Ušetríte až: 86 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Hitlerův výsadkář - Život a boje Rudolfa Witziga - Villahermosa Gilberto. Dávno očekávaný životopis klíčového vojákaNapsaný s výlučným přístupem k rodinným dokumentům a obsahující i nové rozhovory s členy rodinySkvěle ilustrovaný dosud nepublikovanými fotografiemiRudolf Witzig vstoupil do historie jako hrdinský dobyvatel údajně nedobytné belgické pevnosti Eben Emael v květnu 1940. Tehdy byly poprvé ve válce použity výsadkové jednotky přistávající na kluzácích. Witzig se také zúčastnil operace Merkur, invaze na Krétu, byl tam však během bojů vážně zraněn. Když se uzdravil, byl vyslán do Tuniska, kde působil jako velitel bojové skupiny, která vypálila první výstřely této kampaně. Válka pro něj skončila v zajetí, vzdal se Spojencům 8. května 1945 – den po tom, co bylo jeho jméno zaneseno na čestnou listinu Luftwaffe.Witzig byl jediný německý výsadkový ženista, který získal ve druhé světové válce prestižní Rytířský kříž s dubovými ratolestmi, i když mu toto vyznamenání nemohlo být předáno, protože ještě neobdržel Železné kříže I. a II. třídy. Řešení se našlo, všechna tři vyznamenání mu byla udělena najednou. Byl také jedním z devětašedesáti „lovců z oblak,“ kteří získali prestižní Německý kříž ve zlatě. Witzigovi se též dostalo neobvyklé pocty, že se stal jedním z velmi mála nižších důstojníků ze všech armád druhé světové války, Spojenců i Osy, kteří byli vybráni do oficiálních knih o dějinách mnoha ze zúčastněných zemí, včetně Spojených států, Spojeného království, Kanady a Německa.Tento dlouho očekávaný životopis obsahuje nejúplnější a velmi bohatou zásobárnu dokumentů a nepublikovaných interview, jež byla k dispozici k rekonstrukci života Rudolfa Witziga. Její podstatná část pochází z jeho soukromé sbírky, kterou vlastní jeho syn, plukovník Jűrgen Witzig. Obsahuje fotografie z Witzigova osobního alba a jsou z ní použita také jeho vlastní slova – z hlášení, interview a dokumentů – dále rozhovory s jeho manželkou Hannou a synem Jűrgenem a také s veterány, kteří s „Orlem z Eben Emael“ sloužili. Hitlerův výsadkář - Život a boje Rudolfa Witziga - Villahermosa Gilberto od nakladatelství Digon v kategorii Historie a military | | Osobnosti za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Publikace: Hitlerův výsadkář - Gilberto Villahermosa. Rudolf Witzig byl typický Fallschirmjäger první generace. Byl to

elitní voják mezi elitou, extrémně pevně spojeným bratrstvem.

Witzig se zúčastnil dvou největších výsadkových operací ve vojenské

historii - Eben Emaelu a Kréty - a stal se legendární postavou.

Zažil válku od prvních triumfálních dnů, když se wehrmacht přehnal

Polskem, Francií, částí Sovětského svazu a severní Afriky, až po

poslední mučivé týdny, když se kolem 200 spojeneckých divizí

současně vrhlo proti otřeseným zbytkům Hitlerovy Třetí říše.

Bojoval a procházel křížem krážem válkou, od Polska na Krétu a ze

severní Afriky do Litvy, a byl svědkem zdecimování i úplného

zničení tří ze svých milovaných praporů. A přece nikdy neporušil

přísahu Hitlerovi a Třetí ř


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.