Srovnání cen » Krása, zdraví a léky » Léky » Srovnání cen Geratam 1200 mg 100 tablet

Léky

Geratam 1200 mg 100 tablet

Hodnocení: 12x
  • 3.08333

Piracetam přímým účinkem příznivě ovlivňuje funkci mozkových buněk v oblasti učení a paměti Skupina HVLP, Psychostimulantia (nootropní léčiva, analeptika) Charakteristika Piracetam přímým účinkem příznivě ovlivňuje funkci mozkových buněk v oblasti učení a paměti, bdělosti a vědomí jak zdravých lidí, tak i nemocných ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.20875
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Geratam 1200 mg 100 tablet koupíte i tady

Geratam 1200 mg 100 tablet v kostce

Průměrné hodnocení

3,1
  • 3.08333

Na základě 12 hodnocení

62% zákazníků vám produkt doporučuje

Pro a proti Geratam 1200 mg 100 tablet

  • Snad to bude dobrý

Specifikace Geratam 1200 mg 100 tablet

Kategorie Léky
Výrobce UCB
Nejnižší cena 265 Kč

Geratam obsahuje léčivou látku piracetam. Tato látka přímým účinkem příznivě ovlivňuje funkci mozkových buněk v oblasti učení a paměti. U pacientů s nedostatečnými funkcemi centrálního nervového systému zvyšuje krátkodobé i dlouhodobé podávání Geratamu bdělost a zlepšuje poznávací schopnosti. ... a dál?

Produkt Geratam 1200 mg 100 tablet

Pro jedno kvítí slunce nesvítí. Vždycky máte na vybranou


Novinky z okolí


Geratam 1200 mg 100 tablet - parametry

Název produktu: Geratam 1200 mg 100 tablet
Výrobce: UCB
Minimální cena: 265 Kč
Maximální cena: 322 Kč
Ušetríte až: 57 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.08 bodů z 5
Počet hodnocení: 12 x
Hodnocení:
  • 3.08333
Podrobný popis:

Piracetam přímým účinkem příznivě ovlivňuje funkci mozkových buněk v oblasti učení a paměti Skupina HVLP, Psychostimulantia (nootropní léčiva, analeptika) Charakteristika

Piracetam přímým účinkem příznivě ovlivňuje funkci mozkových buněk v oblasti učení a paměti, bdělosti a vědomí jak zdravých lidí, tak i nemocných postižených funkčními poruchami mozku. Běžně nevyvolává sedaci; nevede k psychostimulaci.

Působí na centrální nervový systém několika mechanismy: moduluje přenos nervových vzruchů, stimuluje metabolické procesy a tím zajišťuje dostatečnou plasticitu neuronů, účinky ovlivňujícími srážlivost krve zlepšuje prokrvení mozku bez rozšíření cév.

U pacientů s nedostatečnými funkcemi centrálního nervového systému zvyšuje krátkodobé i dlouhodobé podávání piracetamu bdělost a zlepšuje poznávací schopnosti. Na EEG se tyto změny projevují významným vzestupem aktivity alfa a beta i snížením aktivity delta.

Piracetam chrání i obnovuje poznávací kapacitu mozku při jeho poškození, např. nedostatkem kyslíku, otravou či elektrošokovou terapií. Zkracuje dobu trvání vyvolaného nystagmu.

U pacientů s vaskulární demencí zlepšuje piracetam místní využití kyslíku a glukózy.

Účinky piracetamu srážlivost krve spočívají v:

a)inhibici shlukování krevních destiček;

b)snížení hustoty krevní plazmy a celkové hustoty krve;

c)obnovení abnormálně snížené deformability a filtrovatelnosti červených krvinek;

d)inhibici cévních stahů.

Farmakokinetické údaje

Distribuční objem se přibližně rovná 0,6 l/kg.

Piracetam se neváže na plazmatické bílkoviny. Kumuluje se v mozkové kůře frontálního, parietálního a okcipitálního laloku, v kůře mozečku a v bazálních gangliích. Difunduje do všech typů tkání - prostupuje jak hematoencefalickou bariérou, tak i placentou i dialyzačními membránami.

Piracetam je aktivní v nezměněné formě - není metabolizován ani u člověka ani u žádného z testovaných živočišných druhů.

Piracetam se rychle vylučuje z organismu ledvinami (více než 95% do 30 hodin). Eliminační poločas se u mladých zdravých dospělých pohybuje v rozmezí 4-5 hodin, při renální insuficienci je prodloužen.

Renální clearance u zdravých dobrovolníků je 86 ml/min.

Indikace

Časná stadia senilní demence Alzheimerova typu. Prevence a léčba senilních a poúrazových kognitivních a psychických dysfunkcí. Facilitace učení a paměťových funkcí u vývojové dyslexie, poruchy kognitivních funkcí po prodělané hypoxii a ischémii mozku a jejich prevence. Symptomatologie po CMP, bezvědomí, kortikální myoklonie.

Závratě. Léčba abstinenčních příznaku u alkoholismu, delirium tremens. Prevence vlivu agresivních faktorů (alkoholu, hypoxie, xenobiotik) na mozkové funkce. Srpkovitá anémie.

Piracetam může být podáván dospělým, dětem školního věku i mladistvým.

Kontraindikace

Absolutní: krvácení do mozku, těžká ledvinná nedostatečnost s kreatininovou clearancí nižší než 20 ml/min, přecitlivělost na piracetam nebo jiný pyrolidonový derivát či na některou ze složek přípravku, současné podávání přípravků obsahujících e


V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2018 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.