Srovnání cen » Krása, zdraví a léky » Léky » Srovnání cen Geratam 1200 mg 100 tablet

Léky

Geratam 1200 mg 100 tablet

Hodnocení: 10x
  • 3.1

Piracetam přímým účinkem příznivě ovlivňuje funkci mozkových buněk v oblasti učení a paměti Skupina HVLP, Psychostimulantia (nootropní léčiva, analeptika) Charakteristika Piracetam přímým účinkem příznivě ovlivňuje funkci mozkových buněk v oblasti učení a paměti, bdělosti a vědomí jak zdravých lidí, tak i nemocných ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.79057
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Geratam 1200 mg 100 tablet koupíte i tady

Specifikace Geratam 1200 mg 100 tablet

Kategorie Léky
Výrobce UCB
Nejnižší cena 194 Kč

Přípravek příznivě ovlivňuje funkci mozkových buněk v oblasti učení a paměti, bdělosti a vědomí jak zdravých lidí, tak i... ... a dál?

Produkt Geratam 1200 mg 100 tablet

Pro jedno kvítí slunce nesvítí. Vždycky máte na vybranou


Novinky z okolí


Geratam 1200 mg 100 tablet - parametry

Název produktu: Geratam 1200 mg 100 tablet
Výrobce: UCB
Minimální cena: 194 Kč
Maximální cena: 234 Kč
Ušetríte až: 40 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.1 bodů z 5
Počet hodnocení: 10 x
Hodnocení:
  • 3.1
Podrobný popis:

Piracetam přímým účinkem příznivě ovlivňuje funkci mozkových buněk v oblasti učení a paměti Skupina HVLP, Psychostimulantia (nootropní léčiva, analeptika) Charakteristika

Piracetam přímým účinkem příznivě ovlivňuje funkci mozkových buněk v oblasti učení a paměti, bdělosti a vědomí jak zdravých lidí, tak i nemocných postižených funkčními poruchami mozku. Běžně nevyvolává sedaci; nevede k psychostimulaci.

Působí na centrální nervový systém několika mechanismy: moduluje přenos nervových vzruchů, stimuluje metabolické procesy a tím zajišťuje dostatečnou plasticitu neuronů, účinky ovlivňujícími srážlivost krve zlepšuje prokrvení mozku bez rozšíření cév.

U pacientů s nedostatečnými funkcemi centrálního nervového systému zvyšuje krátkodobé i dlouhodobé podávání piracetamu bdělost a zlepšuje poznávací schopnosti. Na EEG se tyto změny projevují významným vzestupem aktivity alfa a beta i snížením aktivity delta.

Piracetam chrání i obnovuje poznávací kapacitu mozku při jeho poškození, např. nedostatkem kyslíku, otravou či elektrošokovou terapií. Zkracuje dobu trvání vyvolaného nystagmu.

U pacientů s vaskulární demencí zlepšuje piracetam místní využití kyslíku a glukózy.

Účinky piracetamu srážlivost krve spočívají v:

a)inhibici shlukování krevních destiček;

b)snížení hustoty krevní plazmy a celkové hustoty krve;

c)obnovení abnormálně snížené deformability a filtrovatelnosti červených krvinek;

d)inhibici cévních stahů.

Farmakokinetické údaje

Distribuční objem se přibližně rovná 0,6 l/kg.

Piracetam se neváže na plazmatické bílkoviny. Kumuluje se v mozkové kůře frontálního, parietálního a okcipitálního laloku, v kůře mozečku a v bazálních gangliích. Difunduje do všech typů tkání - prostupuje jak hematoencefalickou bariérou, tak i placentou i dialyzačními membránami.

Piracetam je aktivní v nezměněné formě - není metabolizován ani u člověka ani u žádného z testovaných živočišných druhů.

Piracetam se rychle vylučuje z organismu ledvinami (více než 95% do 30 hodin). Eliminační poločas se u mladých zdravých dospělých pohybuje v rozmezí 4-5 hodin, při renální insuficienci je prodloužen.

Renální clearance u zdravých dobrovolníků je 86 ml/min.

Indikace

Časná stadia senilní demence Alzheimerova typu. Prevence a léčba senilních a poúrazových kognitivních a psychických dysfunkcí. Facilitace učení a paměťových funkcí u vývojové dyslexie, poruchy kognitivních funkcí po prodělané hypoxii a ischémii mozku a jejich prevence. Symptomatologie po CMP, bezvědomí, kortikální myoklonie.

Závratě. Léčba abstinenčních příznaku u alkoholismu, delirium tremens. Prevence vlivu agresivních faktorů (alkoholu, hypoxie, xenobiotik) na mozkové funkce. Srpkovitá anémie.

Piracetam může být podáván dospělým, dětem školního věku i mladistvým.

Kontraindikace

Absolutní: krvácení do mozku, těžká ledvinná nedostatečnost s kreatininovou clearancí nižší než 20 ml/min, přecitlivělost na piracetam nebo jiný pyrolidonový derivát či na některou ze složek přípravku, současné podávání přípravků obsahujících e


Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.