Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Gerald z Walesu: Putování Walesem/Popis Walesu

Knihy naučná literatura

Gerald z Walesu: Putování Walesem/Popis Walesu

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Putování Walesem/Popis Walesu - Gerald z Walesu. Středověké latinské texty Popis Walesu a Cesta Walesem jsou první ucelené práce, které se zabývají výhradně keltským Walesem. Gerald z Walesu (též Gerald de Barry, lat. Giraldus Cambrensis) zaznamenává zejména dávné velšské zvyky, jež srovnává se situací v ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Gerald z Walesu: Putování Walesem/Popis Walesu koupíte i tady

Specifikace Gerald z Walesu: Putování Walesem/Popis Walesu

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 196 Kč

Středověké latinské texty Popis Walesu a Cesta Walesem jsou první ucelené práce, které se zabývají výhradně keltským Walesem. Gerald z Walesu (též Gerald de Barry, lat. Giraldus Cambrensis) zaznamenáv ... a dál?

Produkt Gerald z Walesu: Putování Walesem/Popis Walesu

Gerald z Walesu: Putování Walesem/Popis Walesu - parametry

Název produktu: Gerald z Walesu: Putování Walesem/Popis Walesu
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 196 Kč
Maximální cena: 344 Kč
Ušetríte až: 148 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Putování Walesem/Popis Walesu - Gerald z Walesu. Středověké latinské texty Popis Walesu a Cesta Walesem jsou první ucelené práce, které se zabývají výhradně keltským Walesem. Gerald z Walesu (též Gerald de Barry, lat. Giraldus Cambrensis) zaznamenává zejména dávné velšské zvyky, jež srovnává se situací v Anglii i na kontinentě. Autorův svěží styl zaručuje čtivost, podpořenou poetickou středověkou „bulvárností“ i osobitým zájmem autora o bizarních témata. Dílo Cesta Walesem je navíc pozoruhodnou zprávou mapující propagandistickou pouť za účelem podnícení zájmu o křížovou výpravu, v níž je zaznamenáno jak úsilí propagátorů, tak různorodé reakce oslovovaného obyvatelstva. Vydání doplňuje odborný doslov o Walesu i o autorovi knihy, středověkém intelektuálovi, neúspěšném kariéristovi a vynikajícím pozorovateli. Kniha díky své vrstevnatosti zaujme zájemce o středověk, milovníky keltských tradic nebo i čtenáře se zájmem o rané dějiny církve a křížové výpravy. Publikace: Putování Walesem/Popis Walesu - Gerald z Walesu. Gerald z WalesuARGO 2009, edice Memoria medii aeviKniha, čeština, 208 stran Autor knihy Gerald z Walesu, Vydavatelstvo ARGO


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.