Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen George Eliot: Osud je černý jezdec

Próza - beletrie

George Eliot: Osud je černý jezdec

Hodnocení: 1x
  • 4

George Eliotová patří spolu s Jane Austenovou a sestrami Brontëovými k nejčtenějším a nejuznávanějším anglickým autorkám své doby. Přesvědčí Vás o tom nejen v obsáhlých románech, ale i v povídkách, z nichž dvě si nyní můžete přečíst v dynamickém, vášnivém překladu Kristýny Julinové. Povídku Opona budoucnosti vypráví ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.95455
skladem

Jaké má kniha
Osud je černý jezdec
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace George Eliot: Osud je černý jezdec

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 89 Kč

George Eliotová patří spolu s Jane Austenovou a sestrami Brontëovými k nejčtenějším a nejuznávanějším anglickým autorkám své doby. Přesvědčí Vás o tom nejen v obsáhlých románech, ale i v povídkách, z nichž dvě si nyní můžete přečíst v dynamickém, vášnivém překladu Kristýny Julinové. Povídku Opona budoucnosti vypráví muž na sklonku svých dní, který byl obdařen neblahým darem číst myšlenky jiných a předvídat věci příští, a může nás těšit, že se její část odehrává v magické Praze. Láska se v ní mísí » ... a dál?

Produkt George Eliot: Osud je černý jezdec

George Eliot: Osud je černý jezdec - parametry

Název produktu: George Eliot: Osud je černý jezdec
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 89 Kč
Maximální cena: 89 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

George Eliotová patří spolu s Jane Austenovou a sestrami Brontëovými k nejčtenějším a nejuznávanějším anglickým autorkám své doby. Přesvědčí Vás o tom nejen v obsáhlých románech, ale i v povídkách, z nichž dvě si nyní můžete přečíst v dynamickém, vášnivém překladu Kristýny Julinové.

Povídku Opona budoucnosti vypráví muž na sklonku svých dní, který byl obdařen neblahým darem číst myšlenky jiných a předvídat věci příští, a může nás těšit, že se její část odehrává v magické Praze. Láska se v ní mísí s nenávistí, naděje se zklamáním, okamžiky úlevy s marnou snahou vypravěče setřást svou nezáviděníhodnou schopnost… A nade vším ční jeho milovaná manželka jako krásná, ale také velmi záhadná a temná postava.

V povídce Bratr Jakoubek se setkáváme s vychytralým Davidem Levým a jeho duševně zaostalým, avšak svým způsobem bystrým bratrem Jakoubkem, který Davida přistihne u špatného skutku a jako nelítostná Nemesis se zjeví ve chvíli, kdy se David vrací ze Západní Indie a pod smyšlenou identitou stoupá na společenském žebříčku.

George Eliotová zaujme austenovsky prokreslenými charaktery postav, mistrovským líčením prostředí, nečekanými dějovými zvraty a v neposlední řadě smyslem pro humor. Její povídky neztratily ani po půl druhém století svůj půvab a potvrzují její oprávněnou přítomnost mezi největšími spisovatelkami 19. století. George Eliotová (vlastním jménem Mary Ann Evansová, 22. listopadu 1819 – 22. prosince 1880) se řadí mezi nejpřednější viktoriánské spisovatelky, byť její tvorba už patří spíše k pozdější fázi anglického kritického realismu. Hluboký zájem o mezilidské vztahy a jejich morální rozměr, stejně jako spisovatelské mistrovství a v neposlední řadě také smysl pro humor, z ní činí jednu z nejoblíbenějších a nejčtenějších autorek své doby. Její díla jsou znovu a znovu vydávána po celém světě a všude nacházejí vděčné čtenářky a čtenáře. Vedle obsáhlých románů, jako jsou Adam Bede, Mlýn na řece Flossu, Middlemarch či Silas Marner, psala také povídky (např. Scény z kněžského života). Kniha, kterou jsme nazvali Osud je černý jezdec, obsahuje dvě z nich. Druhé číslo bulletinu prvního českého digitálního vydavatelství zvukově obrazových (!) titulů a jeho prodejních kanálů informuje o novinkách: vycházejí koncerty Abraxasu, Laury a jejích tygrů, Vojty Kiďáka Tomáška, uskupení Drumwave, Sletu bubeníků a Slávka Janouška. Autor : George Eliotová, Druh sortimentu : Kniha, Osud je černý jezdec, Jazyk : Čeština, Počet stran : 152


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.