Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Galén To byl profesor Josef Charvát - Sborník k 20. výročí úmrtí -...

Próza - beletrie

Galén To byl profesor Josef Charvát - Sborník k 20. výročí úmrtí -...

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: To byl profesor Josef Charvát - Sborník k 20. výročí úmrtí - Petr Sucharda, pořadatelé;Štěpán Svačina. Z úvodního slova:V lednu 2004 to tedy bude již dvacet let, co nás pan profesor opustil. Dvacet let je dlouhá doba. Mnoho mladých lékařů a studentů již ani neví, kdo profesor Charvát byl, nebo ho řadí do ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.82543
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Galén To byl profesor Josef Charvát - Sborník k 20. výročí úmrtí -...

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 142 Kč

Publikace: To byl profesor Josef Charvát - Sborník k 20. výročí úmrtí - Petr Sucharda, pořadatelé;Štěpán Svačina. Z úvodního slova:V lednu 2004 to tedy bude již dvacet let, co nás pan profesor opustil. Dvacet let je dlouhá doba. Mnoho mladých lékařů a studentů již ani neví, kdo profesor Charvát byl, nebo ho řadí do dávné doby někam k Purkyňovi či Thomayerovi. Josef Charvát byl však lékař, vědec a klinický učitel spojující první polovinu dvacátého století s naší dobou. Zažil rozvoj nové, jak fyziologicky, tak » ... a dál?

Produkt Galén To byl profesor Josef Charvát - Sborník k 20. výročí úmrtí -...

Galén To byl profesor Josef Charvát - Sborník k 20. výročí úmrtí -... - parametry

Název produktu: Galén To byl profesor Josef Charvát - Sborník k 20. výročí úmrtí -...
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 142 Kč
Maximální cena: 181 Kč
Ušetríte až: 39 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: To byl profesor Josef Charvát - Sborník k 20. výročí úmrtí - Petr Sucharda, pořadatelé;Štěpán Svačina. Z úvodního slova:V lednu 2004 to tedy bude již dvacet let, co nás pan profesor opustil. Dvacet let je dlouhá doba. Mnoho mladých lékařů a studentů již ani neví, kdo profesor Charvát byl, nebo ho řadí do dávné doby někam k Purkyňovi či Thomayerovi. Josef Charvát byl však lékař, vědec a klinický učitel spojující první polovinu dvacátého století s naší dobou. Zažil rozvoj nové, jak fyziologicky, tak technologicky složité medicíny. Vycházel přitom z humanistické tradice a byl vybaven syntetickým myšlením, které nejvíce dokládají jeho úvahy filosofické, začleňující medicínu do širšího kontextu.Kulaté výročí úmrtí pana profesora jsem se rozhodli připomenout sborníkem vzpomínek jeho žáků, pamětníků, přátel i rodiny a některých dosud nepublikovaných textů. Ti, kdo s klinickou medicínou začínali v době, kdy pan profesor založil III. interní kliniku, jsou již v důchodovém věku. Mnoho Charvátových žáků již mezi námi není. Většina zaměstnanců kliniky již pana profesora nepamatuje. V přístupu k pacientům i ve vědecko-pedagogické činnosti však přetrvává charvátovská tradice, kterou jsme všichni ovlivněni - tradice etického, vědeckého a syntetického pohledu jak na pacienta, tak na celý obor vnitřního lékařství. V tomto duchu jsou vychováváni všichni naši mladí studenti, doktorandi, lékaři, sestry i další pracovníci, kteří před 20 lety, v době, kdy skončil bohatý život pana profesora, chodili do základní či mateřské školy nebo ještě ani nebyli na světě.prof. MUDr. Štěpán Svačiny, DrSc. Publikace: To byl profesor Josef Charvát - Sborník k 20. výročí úmrtí - Petr Sucharda, pořadatelé;Štěpán Svačina.


Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2018 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.