Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Friedrich Torberg: Teta Joleschová aneb Zánik západní civilizace v židovských anekdotách

Próza - beletrie

Friedrich Torberg: Teta Joleschová aneb Zánik západní civilizace v židovských anekdotách

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Teta Joleschová aneb Zánik západní civilizace v židovských anekdotách - Friedrich Torberg. V Tetě Joleschové nás Friedrich Torberg uvádí do kavárenského života Prahy a Vídně 20. a 30. let, kde ještě přežívá útulná a snášenlivá kultura mnohonárodního starého Rakouska, kde se střední vrstva stále považuje za ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 3.835
skladem

Jaké má kniha
Teta Joleschová aneb Zá..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Friedrich Torberg: Teta Joleschová aneb Zánik západní civilizace v židovských anekdotách

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 250 Kč

Teta Joleschová - Friedrich Torberg V Tetě Joleschové nás Friedrich Torberg uvádí do kavárenského života Prahy a Vídně 20. a 30. let, kde ještě přežívá útulná a snášenlivá kultura mnohonárodního starého Rakouska, kde se střední vrstva stále považuje za spoluobčany a tráví neuvěřitelné tisíce hodin (často až do rána) v družných diskusích o lidech, kultuře a stavu světa. Tady pěstovala dnes už zaniklé konverzační umění repartee – okamžité, hbité a především vtipné odpovědi. Jak dokládají Torbergovy anekdoty, » ... a dál?

Produkt Friedrich Torberg: Teta Joleschová aneb Zánik západní civilizace v židovských anekdotách

Friedrich Torberg: Teta Joleschová aneb Zánik západní civilizace v židovských anekdotách - parametry

Název produktu: Friedrich Torberg: Teta Joleschová aneb Zánik západní civilizace v židovských anekdotách
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 250 Kč
Maximální cena: 250 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Teta Joleschová aneb Zánik západní civilizace v židovských anekdotách - Friedrich Torberg. V Tetě Joleschové nás Friedrich Torberg uvádí do kavárenského života Prahy a Vídně 20. a 30. let, kde ještě přežívá útulná a snášenlivá kultura mnohonárodního starého Rakouska, kde se střední vrstva stále považuje za spoluobčany a tráví neuvěřitelné tisíce hodin (často až do rána) v družných diskusích o lidech, kultuře a stavu světa. Tady pěstovala dnes už zaniklé konverzační umění repartee – okamžité, hbité a především vtipné odpovědi. Jak dokládají Torbergovy anekdoty, nepochybně v něm excelovala proslavená i zneslavená židovská výmluvnost, sebeironie a sebeobranný humor, v nemalé míře i proto, že židé ztratili ochranu starého mocnářství. Bonmot či epigram mohou vzniknout právě jen v takové pestré pospolitosti. Skutečně: v podivuhodné symbióze se v tehdejších kavárnách prolíná svět obchodníků a prokuristů s literáty a umělci všeho druhu a pozdní květ rakouské kultury po první válce má své kolektivní kořeny, tak často židovské a české, právě zde: Stefan Zweig, Rainer Maria Rilke, Karl Kraus, Peter Altenberg, Leo Perutz, Franz Werfel, Robert Musil – máme-li jmenovat alespoň ty nejvýznačnější. Svět rakouských kaváren zanikl, ta tam je legendární Tante Jolesch, ale vtip trvá. Publikace: Teta Joleschová aneb Zánik západní civilizace v židovských anekdotách - Friedrich Torberg. Friedrich Torberganeb Zánik západní civilizace v židovských anekdotáchROZMLUVY 2010Kniha, čeština, 272 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.