Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen FRAUS Dějepis 6 Učebnice

Učebnice/Odborná literatura

FRAUS Dějepis 6 Učebnice

Hodnocení: 1x
  • 4

Učebnice, pracovní sešit a příručka učitele jsou připravovány za součinnosti vícečlenného týmu sestávajícího z odborníků na dané historické etapy, učitelů z praxe a zkušených didaktiků výuky dějepisu. Celková koncepce učebnice odpovídá záměrům Rámcového vzdělávacího programu pro základní vzdělávání. Učivo je chápáno ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace FRAUS Dějepis 6 Učebnice

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 140 Kč

Učebnice umožňuje vyučujícím systematicky rozvíjet schopnost žáků porozumět různým typům textů, záznamů i obrazových materiálů. Učebnice pro 6. ročník/primu obsahuje: Co, proč a jak se budeme učit (úvod do studia dějepisu) Pravěk První starověké státy (Egypt, Mezopotámie, Indie, Čína, Starověká Fénicie, Kanaán a starý Izrael, Život asijských kočovníků) Starověké » ... a dál?

Produkt FRAUS Dějepis 6 Učebnice

FRAUS Dějepis 6 Učebnice - parametry

Název produktu: FRAUS Dějepis 6 Učebnice
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 140 Kč
Maximální cena: 165 Kč
Ušetríte až: 25 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Učebnice, pracovní sešit a příručka učitele jsou připravovány za součinnosti vícečlenného týmu sestávajícího z odborníků na dané historické etapy, učitelů z praxe a zkušených didaktiků výuky dějepisu. Celková koncepce učebnice odpovídá záměrům Rámcového vzdělávacího programu pro základní vzdělávání. Učivo je chápáno jako prostředek k dosažení klíčových kompetencí, dovedností potřebných pro praktický život a celoživotní vzdělávání. Motivační verbální a ikonické texty v úvodu každé lekce mají za cíl upoutat pozornost a získat zájem žáků. Zvídavost a zájem o studium podporují častá setkávání žáků s upravenými překlady dobových textů, vyobrazením předmětů a dalšími artefakty. Údaje na lištách umožňují žákům porovnávání historických jevů v našich zemích s jevy a procesy v evropském a celosvětovém měřítku. Jsou vedeni k zamýšlení se nad hodnotami, které vyznávali lidé v minulosti a jaký vztah k nim máme dnes my. Přinášejí nabídky na využití znalostí z jiných předmětů. Žákům tak umožňují aplikovat jejich dosavadní poznatky z jiných oborů a dávat je do souvislostí s dějepisným učivem. Typ informací, které může žák pouze přečíst, pochopit a vzít na vědomí a bez nichž se žádná učebnice neobejde je omezován na nezbytně možnou míru. Autoři respektují názor, že učivo je třeba chápat jako prostředek k osvojení činnostně zaměřených výstupů, klíčových kompetencí. Učebnice umožňuje vyučujícím systematicky rozvíjet schopnost žáků porozumět různým typům textů, záznamů i obrazových materiálů. Vést je k přemýšlení o informacích získaných jejich čtením. Podněcovat je k tvořivému myšlení, logickému uvažování i řešení problémů. Vybízet je k reakcím na sdělované myšlenky i ke kreativnímu využívání získaných poznatků. Učebnice nabízí pohledy na práci historiků. Umožňuje žákům poznat její obtížnost i vnímat relativnost závěrů, ke kterým docházejí. Při čtení verbálních a neverbálních textů je pozornost žáků usměrňována sériemi různě obtížných otázek. Základním vzděláním prochází celá populace děvčat a chlapců, kdy je potřeba stimulovat nejschopnější z nich, stejně jako povzbuzovat méně nadané. Je proto cílenou snahou, aby v každém souboru otázek byla alespoň jedna, kterou lze považovat za snadnou. Výběr otázek, úkolů a dalších aktivit, které učebnice, pracovní sešity a příručka učitele nabízejí, je výsledkem samostatné tvůrčí činnosti učitele, která je součástí jeho didaktické analýzy učiva s ohledem na konkrétní situaci ve třídě. Žáci a učitelé si mohou prostřednictvím konkrétních a splnitelných úkolů v závěru lekcí ověřovat úspěšnost společné práce a tím získat potřebnou reflexi pro úspěšné koncipování dalších postupů. Publikace: Dějepis 6 pro ZŠ a VG UČ - kolektiv autorů. Učebnice pro 6. ročník/primu obsahuje:

Co, proč a jak se budeme učit (úvod do studia dějepisu);Pravěk;První starověké státy (Egypt, Mezopotámie, Indie, Čína, Starověká Fénicie, Kanaán a starý Izrael. Život asijských kočovníků);Starověké Řecko;Starověký Řím;Shrnutí poznatků o pravěku a starověku;Slovníč


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.