Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen František Wald: Essays 1891-1929

Knihy

František Wald: Essays 1891-1929

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Integrální nauka o hvězdách - Sternenkunde integral - Ueli Seiler-Hugova. Tato kniha nabitá poznatky, přitom čtivá a bohatě ilustrovaná, ukazuje, jak se vyvíjela dávná věda o hvězdách a na ní založené obrazy světa a jak lze zdánlivou protikladnost astronomie a astrologie integrovat na vyšší úrovni. Čtenář ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.78761

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace František Wald: Essays 1891-1929

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 426 Kč

Prof.Klaus Ruthenberg uspořádal zajímavým způsobem články z odborného tisku významného českého chemika a filosofa Františka Walda, profesora a rektora ČVUT. Od 50.let minulého století se fenomén Wald stal pro bývalý režim z ideologicko-filosofických důvodů nepřijatelný a vynutil si vymazání Waldova jména z historického povědomí české vědy. Rostoucí zájem o Waldovo dílo, které je považováno za klasickou vzorovou ukázku ryzího exaktního myšlení, přichází v posledních letech především ze zahraničí. ... a dál?

Produkt František Wald: Essays 1891-1929

František Wald: Essays 1891-1929 - parametry

Název produktu: František Wald: Essays 1891-1929
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 426 Kč
Maximální cena: 426 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Integrální nauka o hvězdách - Sternenkunde integral - Ueli Seiler-Hugova. Tato kniha nabitá poznatky, přitom čtivá a bohatě ilustrovaná,

ukazuje, jak se vyvíjela dávná věda o hvězdách a na ní založené

obrazy světa a jak lze zdánlivou protikladnost astronomie a

astrologie integrovat na vyšší úrovni.

Čtenář zde přitom najde odpovědi na nejrůznější otázky: Proč jsou

Johannes Kepler a Tycho Brahe pro historii astronomie tak důležití?

Proč na jaře přestává být viditelné souhvězdí Oriona? Jak může

horoskop narození zobrazovat skutečnost? Jaký je smysl analogií,

například Mars - železo - červená barva? A proč je pro mnoho lidí

důležité, v jakém souhvězdí zvěrokruhu se právě nachází Měsíc? Kniha pro všechny, kdo rádi pozvednou zrak k hvězdnému nebi,

chtějí o něm vědět více a mají chuť poznat fascinaci integrální

naukou o hvězdách. Publikace: Integrální nauka o hvězdách - Sternenkunde integral - Ueli Seiler-Hugova. Prof.Klaus Ruthenberg uspořádal zajímavým způsobem články z odborného tisku významného českého chemika a filosofa Františka Walda, profesora a rektora ČVUT. Od 50.let minulého století se fenomén Wald stal pro bývalý režim z ideologicko-filosofických důvodů nepřijatelný a vynutil si vymazání Waldova jména z historického povědomí české vědy. Rostoucí zájem o Waldovo dílo, které je považováno za klasickou vzorovou ukázku ryzího exaktního myšlení, přichází v posledních letech především ze zahraničí. V této knize jsou poprvé v jednom uceleném podání shrnuty různé přístupy k nauce o hvězdách - fenomenologie, astronomie, astrologie a astrosofie.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.