Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen František Perlík: Základy klinické farmakologie

Knihy

František Perlík: Základy klinické farmakologie

Hodnocení: 1x
  • 4

Farmakologický výzkum a vývoj přináší nová léčiva, která působí na širší spektrum lékových cílů. Rozšiřují se tím léčebné možnosti, ale zároveň se znesnadňuje orientace ve velkém množství léčiv, jejich farmakologickém působení, nežádoucích účincích a interakcích. Úvodní část knihy shrnuje základy klinické ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? František Perlík: Základy klinické farmakologie koupíte i tady

Specifikace František Perlík: Základy klinické farmakologie

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 228 Kč

Farmakologický výzkum a vývoj přináší nová léčiva, která působí na širší spektrum lékových cílů. Rozšiřují se tím léčebné možnosti, ale zároveň se znesnadňuje orientace ve velkém množství léčiv, jejic ... a dál?

Produkt František Perlík: Základy klinické farmakologie

František Perlík: Základy klinické farmakologie - parametry

Název produktu: František Perlík: Základy klinické farmakologie
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 228 Kč
Maximální cena: 350 Kč
Ušetríte až: 122 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Farmakologický výzkum a vývoj přináší nová léčiva, která působí na širší spektrum lékových cílů. Rozšiřují se tím léčebné možnosti, ale zároveň se znesnadňuje orientace ve velkém množství léčiv, jejich farmakologickém působení, nežádoucích účincích a interakcích. Úvodní část knihy shrnuje základy klinické farmakologie, použitelné v běžné terapeutické praxi. Text speciální části předkládá nejdůležitější poznatky o skupinách léčiv používaných u onemocnění jednotlivých orgánů. Snaha o využití publikace také ve stomatologii vedla k zařazení poznámek pro stomatologickou praxi a dále oddílu zahrnujícího zvláště významná témata oboru, která jsou zaměřena nejenom na léčení stomatologických nemocných, ale i na ošetřování pacientů s komplikovaným zdravotním stavem i na neodkladné situace v zubním lékařství. Cílem publikace je usnadnit lékařům v praxi i studentům magisterských a bakalářských programů získání základních poznatků z klinické a speciální farmakologie. OBSAH: Úvod   OBECNÉ PRINCIPY KLINICKÉ FARMAKOLOGIE 1. Náplň oboru 2. Farmakokinetické principy 2.1. Příklady zjednodušených farmakokinetických výpočtů 3. Farmakodynamické principy 4. Individuální rozdíly lékové odpovědi 4.1. Vliv hemodynamických změn 4.2. Jaterní onemocnění 4.3. Onemocnění ledvin 4.4. Genetický polymorfismus 5. Farmakoterapie ve stáří 6. Podávání léčiv v těhotenství a při kojení 7. Lékové interakce 8. Nežádoucí účinky 9. Terapeutické monitorování léčiv 9.1. Interpretace sérové koncentrace léčiv 9.2. Význam určování koncentrace léčiv 10. Klinické hodnocení nových léčiv 11. Racionální používání léčiv 12. Toxicita látek a antidota 12.1. Základní příčiny a příznaky běžných toxických syndromů 12.2. Základní antidota   LÉČIVA POUŽÍVANÁ U JEDNOTLIVÝCH SYSTÉMŮ A ONEMOCNĚNÍ 13. Trávicí systém 13.1. Antacida 13.2. Antagonisté H2-receptorů 13.3. Inhibitory protonové pumpy 13.4. Spasmolytika a prokinetika 13.5. Antiemetika 13.6. Střevní adsorbencia a antidiaroika 13.7. Látky používané u idiopatických střevních zánětů 13.8. Laxativa 13.9. Antihemoroidalia 13.10. Látky ovlivňující složení a účinky žluči 13.11. Pankreatické enzymy 14. Kardiovaskulární systém 14.1. Poruchy srdečního rytmu 14.2. Angina pectoris 14.3. Infarkt myokardu 14.4. Chronické srdeční selhání 14.5. Arteriální hypertenze 15. Respirační systém 15.1. Asthma bronchiale 15.2. Chronická bronchitida 15.3. Léčiva ovlivňující kašel 16. Nervový systém 16.1. Periferní nervový systém 16.2. Centrální nervový systém 17. Endokrinní systém a metabolismus 17.1. Thyreoidální a antithyreoidální léčiva 17.2. Léčiva používaná k terapii diabetu 17.3. Hypolipidemika 17.4. Kortikosteroidy 17.5. Ženské pohlavní hormony 17.6. Mužské pohlavní hormony 18. Infekční onemocnění 18.1. Antibakteriální látky 18.2. Antifungální léčiva 18.3. Antivirotika 19. Nádorová onemocnění 19.1. Cytostatika 19.2. Hormonální léčiva v protinádorové léčbě 20. Krev a krvetvorné orgány 20.1. Anémie 20.2. Trombotické stavy 21. Imunitní systém 21.1. Farmakoterapie alergických o


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.