Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen František Kuřina: Deset geometrických transformací

Knihy

František Kuřina: Deset geometrických transformací

Hodnocení: 1x
  • 4

Znáte shodná a podobná zobrazení? Možná ano, ale afinní a projektivní transformace už spíše ne. Tato kniha od autora známé publikace Umění vidět v matematice informuje o deseti základních transformacích v rovině a neobvyklým způsobem, v rámci u nás dostupné literatury, ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.78199
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? František Kuřina: Deset geometrických transformací koupíte i tady

Specifikace František Kuřina: Deset geometrických transformací

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 116 Kč

Znáte shodná a podobná zobrazení? Možná ano, ale afinní a projektivní transformace už spíše ne. Tato kniha od autora známé publikace Umění vidět v matematice informuje o deseti základních transformací ... a dál?

Produkt František Kuřina: Deset geometrických transformací

František Kuřina: Deset geometrických transformací - parametry

Název produktu: František Kuřina: Deset geometrických transformací
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 116 Kč
Maximální cena: 225 Kč
Ušetríte až: 109 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Znáte shodná a podobná zobrazení? Možná ano, ale afinní a projektivní transformace už spíše ne.

Tato kniha od autora známé publikace Umění vidět v matematice informuje o deseti základních transformacích v rovině a neobvyklým způsobem, v rámci u nás dostupné literatury, spojuje analytický a syntetický přístup k této problematice.

Výklad vychází ze znalostí a zkušeností středoškoláka, jeho poznatky o shodném a podobném zobrazení shrnuje a prohlubuje. Nově pak zavádí afinní a projektivní transformace roviny a pro srovnání i kruhovou inverzi.

Předností publikace jsou její mnohé inspirace z přírody i ze zdánlivě odlehlých oborů lidské činnosti. Přinášejí podněty, které s nimi geometrii spojují a jejichž podobnost si většinou neuvědomujeme.

Kniha je členěna do 14 kapitol, z nichž 2 mají ráz intermezza (jazyk geometrie, pokrývání roviny). K samostatnému promýšlení učiva slouží sbírka úloh, která je součástí publikace.

Přáli bychom si, aby kniha pomáhala současným i budoucím učitelům na základních či středních školách, aby ji rádi vyhledávali řešitelé matematických olympiád. Třeba bude objevem i pro někoho, kdo zatím ještě neví, čím může být geometrie zajímavá.

OBSAH:

Předmluva 1 Úvod 2 Zobrazení a transformace 3 Osová souměrnost 4 Posunutí neboli translace 5 Otočení neboli rotace 6 Posunutá souměrnost 7 Shodné transformace roviny Intermezzo I: Souměrnosti - jazyk geometrie 8 Stejnolehlost neboli homotetie 9 Podobné transformace 10 Osová afinita 11 Afinní transformace roviny Intermezzo II: Jak pokrýt rovinu 12 Osová kolineace 13 Kruhová inverze Epilog: Prověřte svůj důvtip Appendix: Kde bychom geometrii nečekali Návody k řešení Literatura Rejstřík


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.