Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen František Koukolík: Lidství

Knihy

František Koukolík: Lidství

Hodnocení: 1x
  • 4

Mentalizace - sebeuvědomování - empatie - jazyk a praxie - osobnost a inteligence - hudba - smích a humor - ženy a muži - láska a krása - morální rozhodování - právní rozhodování - ekonomické rozhodování - náboženství a spiritualita. Podrobný popis knihy Lidství - Neuronální koreláty: Kniha navazuje na autorovo dílo ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.78697
skladem

Jaké má kniha
Lidství
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace František Koukolík: Lidství

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 189 Kč

Mentalizace - sebeuvědomování - empatie - jazyk a praxie - osobnost a inteligence - hudba - smích a humor - ženy a muži - láska a krása - morální rozhodování - právní rozhodování - ekonomické rozhodování - náboženství a spiritualita. Podrobný popis knihy Lidství - Neuronální koreláty: Kniha navazuje na autorovo dílo Sociální mozek a je určena všem zájemcům o výsledky a směřování soudobé kognitivní a afektivní neurovědy - lékařům, psychologům, právníkům i filozofům. Zabývá se neuronálními a evolučními podklady » ... a dál?

Produkt František Koukolík: Lidství

František Koukolík: Lidství - parametry

Název produktu: František Koukolík: Lidství
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 189 Kč
Maximální cena: 290 Kč
Ušetríte až: 101 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Mentalizace - sebeuvědomování - empatie - jazyk a praxie - osobnost a inteligence - hudba - smích a humor - ženy a muži - láska a krása - morální rozhodování - právní rozhodování - ekonomické rozhodování - náboženství a spiritualita. Podrobný popis knihy Lidství - Neuronální koreláty: Kniha navazuje na autorovo dílo Sociální mozek a je určena všem zájemcům o výsledky a směřování soudobé kognitivní a afektivní neurovědy - lékařům, psychologům, právníkům i filozofům. Zabývá se neuronálními a evolučními podklady mentalizace, sebeuvědomování, jazyka a praxie, osobnosti a inteligence, hudby,humoru, rozdílů mezi ženským a mužským mozkem, lásky a krásy, morálního, právního a ekonomického rozhodování, náboženství a spirituality. O pochopení a popis lidství neboli nátury, lidské přirozenosti, se celé psané dějiny pokoušejí filosofové většiny škol, teologové snad všech náboženství a s nimi řada umělců. Teprve později se s ním začali trápit historici i lékaři a spolu s evolucionisty i sociologové a psychologové. Kognitivní, afektivní a sociální neurověda jsou na této cestě nejmladší. Tato knížka ve třinácti kapitolách popisuje, co dělá člověka člověkem na úrovni funkčních systémů lidského mozku a jejich vztahů jak k zevnímu světu, tak k sobě vzájemně. Genové a buněčné roviny stavby a činnosti mozku se nedotýká, zato přesahuje do psychologické a sociální roviny. Mentalizace vypráví o tom, jak malé děti začínají poznávat, že druzí lidé nejsou věci a mají vlastní, přímo nerozlišitelné niterné stavy. Empatie nebo vciťování je další základní znak lidství. Kde v mozku je? A jak funguje? Možná, že čtenáře překvapí, jak blízko k sobě mají praxie a jazyk a jak se vyvíjely ruku v ruce.  Kapitola o osobnosti říká, že přinejmenším dva základní rozměry pětirozměrového modelu mají neuronální korelát, což platí i pro model sedmirozměrový. O hudbě se říká, že je jazykem andělů. Je hudba vedlejší výtvor evoluce, nebo je adaptací? Kde v mozku »sídlí« hudba? Neuronální koreláty má humor, mají je i rozdíly mezi ženským a mužským mozkem. Knížka je stručná, hutná a náročná. Není nutné číst hned a vše. Je možné vracet se k jednotlivým experimentům a uvažovat o nich. Je dobré mít na mysli, že během několika let bude výklad mnoha skutečností odlišný. Vývoj kognitivní, afektivní a sociální neurovědy je mimořádně rychlý - se všemi riziky, které takovou rychlost doprovázejí. LIDSTVÍ - Kolektiv z kategorie Knihy | Odborná literatura | Společenské vědy | Psychologie od --- Neznámé nakladatelství --- naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz!


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.