Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen František Janouch: Ne, nestěžuji si - Malá normalizační mozaika

Knihy naučná literatura

František Janouch: Ne, nestěžuji si - Malá normalizační mozaika

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Ne, nestěžuji si - Malá normalizační mozaika - František Janouch. Kniha s podtitulem Malá normalizační mozaika je výmluvným připomenutím absurdní i tragické „normalizace“, která před čtyřiceti lety následovala vstup „bratrských“ vojsk Varšavské smlouvy na území Československa. Kniha líčí, jak se poměry v ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Ne, nestěžuji si - Malá..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? František Janouch: Ne, nestěžuji si - Malá normalizační mozaika koupíte i tady

Specifikace František Janouch: Ne, nestěžuji si - Malá normalizační mozaika

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 179 Kč

Kniha s podtitulem Malá normalizační mozaika je výmluvným připomenutím absurdní i tragické „normalizace“, která před čtyřiceti lety následovala vstup „bratrských“ vojsk Varšavské smlouvy na území Česk ... a dál?

Produkt František Janouch: Ne, nestěžuji si - Malá normalizační mozaika

František Janouch: Ne, nestěžuji si - Malá normalizační mozaika - parametry

Název produktu: František Janouch: Ne, nestěžuji si - Malá normalizační mozaika
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 179 Kč
Maximální cena: 246 Kč
Ušetríte až: 67 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Ne, nestěžuji si - Malá normalizační mozaika - František Janouch. Kniha s podtitulem Malá normalizační mozaika je výmluvným připomenutím absurdní i tragické „normalizace“, která před čtyřiceti lety následovala vstup „bratrských“ vojsk Varšavské smlouvy na území Československa. Kniha líčí, jak se poměry v okupované zemi mění, jak ve vědeckých institucích získává politická poslušnost vrch nad odborností, jak servilita k nové, okupanty dosazené moci, vítězí nad svobodným myšlením a slušností. Dokumentuje, jak jsou lidé v atmosféře všeovládajícího strachu stíháni pro své názory, jak bují absurdita i zvůle, jak jsou autorovi přátelé zatýkáni a vězněni, jak on sám je vyslýchán i odposloucháván. Janouch zaznamenává společenské události i vlastní zážitky s odstupem i nadhledem, bez zášti či ublíženosti, často s nadlehčující ironií a humorem. Na počátku svého líčení je František Janouch úspěšným jaderným fyzikem. Postupně je mu v jeho vlasti znemožněno pracovat, žít a jednat jako svobodnému člověku – nakonec se ocitá ve Švédsku jako exulant, zbavený československého občanství (1973). Později ve Švédsku zakladá Nadaci Charty 77, jejíž činnost rozvíjí úspěšně dodnes. Kromě vlastního vyprávění skládá autor svou mozaiku i z dobových dokumentů, korespondence s přáteli i úřady, reflexí i anekdot. Autorův úsporný styl udrží snadno čtenářovu pozornost od začátku až do konce knihy – podává jasný a srozumitelný obraz „jak to tenkrát vlastně bylo“. Druhé pražské vydání doprovází několik nových archivních dokumentů a původní doprovodné texty Františka Kriegla, Andreje Sacharova, Jeleny Bonnerové a Milana Uhdeho. Publikace: Ne, nestěžuji si - Malá normalizační mozaika - František Janouch. Malá normalizační mozaika - AKROPOLIS - Jazyk: CZ - Vazba: Brožovaná bez přebalu matná - 304 str. - ISBN: 978-80-86903-71-2 - Kn František JanouchMalá normalizační mozaikaAKROPOLIS 2008Kniha, čeština, 304 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.