Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy osobnosti a fakta » Srovnání cen František Bártík: Tábor Vojna ve světle vzpomínek bývalých vězňů (E-KNIHA)

Knihy osobnosti a fakta

František Bártík: Tábor Vojna ve světle vzpomínek bývalých vězňů (E-KNIHA)

Hodnocení: 1x
  • 4

Publikace: Tábor Vojna ve světle vzpomínek bývalých politických vězňů - František Bártík. Ve snaze zprostředkovat naší veřejnosti konkrétní, na faktech založený obraz naší minulosti v období komunistické diktatury počalo nakladatelství Vyšehrad ve spolupráci s badateli Úřadu dokumentace a vyšetřování zločinů ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace František Bártík: Tábor Vojna ve světle vzpomínek bývalých vězňů (E-KNIHA)

Kategorie Knihy osobnosti a fakta
Nejnižší cena 181 Kč

Jednou z nejvýznačnějších oblastí, jíž se tehdejší Československo podílelo na přípravě dalšího světového konfliktu, byl uranový průmysl. Po celém území Čech byla rozeseta řada důlních podniků, kde se ... a dál?

Produkt František Bártík: Tábor Vojna ve světle vzpomínek bývalých vězňů (E-KNIHA)

František Bártík: Tábor Vojna ve světle vzpomínek bývalých vězňů (E-KNIHA) - parametry

Název produktu: František Bártík: Tábor Vojna ve světle vzpomínek bývalých vězňů (E-KNIHA)
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 181 Kč
Maximální cena: 283 Kč
Ušetríte až: 102 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Tábor Vojna ve světle vzpomínek bývalých politických vězňů - František Bártík. Ve snaze zprostředkovat naší veřejnosti konkrétní, na faktech založený obraz naší minulosti v období komunistické diktatury počalo nakladatelství Vyšehrad ve spolupráci s badateli Úřadu dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu vydávat řadu knih zabývajících se jednotlivými událostmi a ději tohoto těžkého období našich dějin. Autoři těchto děl se opírají jak o archivní průzkum, tak o vzpomínky pamětníků těchto let. Jednou z nejvýznačnějších oblastí, jíž se tehdejší Československo podílelo na přípravě dalšího světového konfliktu, byl uranový průmysl. Po celém území Čech byla rozeseta řada důlních podniků, kde se těžila uranová ruda pro výrobu atomových pum. Vzhledem k tomu, že z řady důvodů byla zanedbána ochrana proti zhoubnému záření, režim k těžbě a zpracování rudy využíval práce vězňů, velmi často obětí tehdejších politických procesů. Mladý historik F. Bártík zachytil ve své práci poměry vládnoucí v jednom z nejproslulejších pracovních táborů – v táboře Vojna na Příbramsku v období padesátých let. Na základě svědectví vězňů popisuje jak pracovní podmínky na dole, tak denní program vězněných a líčí nejděsivější místo celého zařízení – tzv. Bunkr. Poskytuje tak ohromující svědectví o oné době i osudech lidí v ní, svědectví, určené především mladým lidem jako varování před opakováním něčeho podobného. Publikace: Tábor Vojna ve světle vzpomínek bývalých politických vězňů - František Bártík. Tábor Vojna ve světle vzpomín. - Ve světle vzpomínek bývalých vězňů - Edice: Moderní dějiny - Vyšehrad - Jazyk: CZ - Vazba: Brož František BártíkVe světle vzpomínek bývalých vězňůVyšehrad 2008, edice Moderní dějinyKniha, čeština, 188 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.