Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy pro děti a mládež » Srovnání cen François Place: Létající celnice

Knihy pro děti a mládež

François Place: Létající celnice

Hodnocení: 1x
  • 4

Čtrnáctiletý Gwen, chlapec pocházející z rybářské vesnice v Bretani, se ošklivě nachladí při rybolovu a před smrtí ho zachrání místní ranhojič Braz, který si jako odměnu vyžádá, aby mu Gwen po celý rok dělal pomocníka. Po několika měsících však starý Braz umírá a Gwen se v den vyhlášení první světové války stává ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Létající celnice
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? François Place: Létající celnice koupíte i tady

Specifikace François Place: Létající celnice

Kategorie Knihy pro děti a mládež
Nejnižší cena 162 Kč

Román s fantastickými prvky vypráví příběh osiřelého Gwena, který vyrůstá začátkem dvacátého století v Bretani a stane se učedníkem slepého léčitele Braze. Tajuplný muž oděný v černém Gwena jednoho dn ... a dál?

Produkt François Place: Létající celnice

François Place: Létající celnice - parametry

Název produktu: François Place: Létající celnice
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 162 Kč
Maximální cena: 239 Kč
Ušetríte až: 77 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Čtrnáctiletý Gwen, chlapec pocházející z rybářské vesnice v Bretani, se ošklivě nachladí při rybolovu a před smrtí ho zachrání místní ranhojič Braz, který si jako odměnu vyžádá, aby mu Gwen po celý rok dělal pomocníka. Po několika měsících však starý Braz umírá a Gwen se v den vyhlášení první světové války stává majitelem jeho rozpadlé chatrče. Nedaří se mu dobře, sousedé jím opovrhují pro Brazovu čarodějnickou pověst, a když už Gwen neví kudy kam, dostane se záhadným způsobem na neznámé místo u pobřeží, ležící jakoby v jiném prostoru a čase, které ovládá podivná skupina lidí z létající celnice. Gwen se stane jejich zajatcem. Celníci využívají Gwenova ranhojičského umu a zvláštní moci uzdravovat. Najde mezi nimi své ochránce i zapřisáhlé nepřátele. Gwen se sám učí zacházet se svými zvláštními schopnostmi, zmocní se zázračného ptáka-ranhojiče pibila a prožije mnoho dobrodružství, setká se s mnoha zajímavými postavami, pomáhá osadě bojovat s morovou nákazou, snaží se dokonce složit lékařské zkoušky. Stále však touží po návratu domů... Všichni se ho báli, ale každý se na něj mohl spolehnout. Měl "fluidum" nebo "kouzlo", ať už tomu budeme říkat jakkoli, to je fakt. Roztáhl ruce přímo nad částí těla nemocného, člověka nebo zvířete, to mu bylo jedno, a pomalu je posouval, a tato část těla začala téměř pálit, jak byla horká. Když léčení trvalo příliš dlouho, náhle obrátil oči v sloup a začal se třást. Pokaždé ho to vyčerpalo. Naprosto. Ale fungovalo to! Fungovalo! Tedy, abych pravdu řekl, někdy to nefungovalo. Řekněme, že jsme díky tomu měli co jíst. Anotace: Román s fantastickými prvky vypráví příběh osiřelého Gwena, který vyrůstá začátkem dvacátého století v Bretani a stane se učedníkem slepého léčitele Braze. Tajuplný muž oděný v černém Gwena jednoho dne odveze kočárem do zvláštní země, která jakoby patřila do minulosti, ale zároveň se podobá jeho vlastnímu světu, platí tu však zcela zvláštní, ojedinělá pravidla. Gwen zoufale touží vrátit se zpět do Francie, čeká jej však dlouhá a obtížná pouť, nejen do vlasti, ale i k dospělosti a zodpovědnosti.

Ukázka z textu Uzdravení byla spousta, jedno neuvěřitelnější než druhé, o některých mi jen vyprávěli. Dokázal "uhasit oheň" u popáleného člověka, vyléčit migrénu i bolest za krkem. Nebál se jedovatých hub, znal lék na jedy, na bodnutí či kousnutí jednovatých živočichů. Za starým Brazem chodili i lidi změsta, aby je léčil.

Ve snaze pochopit jsem tiskl jeho ruce pevně ve svých, dlouho jsem je hladil, soustředil jsem se, vraštil přitom čelo, chtěl jsem také získat fluidum. Dovolil mi to.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.