Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen François Furet: Francouzská revoluce I

Knihy

François Furet: Francouzská revoluce I cena od 0 Kč

François Furet: Francouzská revoluce I

Hodnocení: 1x
  • 4

Francouzská revoluce I. díl – Od Turgota k Napoleonovi 1770-1814 - Francois Furet. Základní, synteticky pojatá studie francouzského historika, jenž svými úvahami o moderních dějinách zásadním způsobem proměnil myšlení o posledních dvou staletích Evropy. Knihu Francouzská revoluce lze charakterizovat jako ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

François Furet: Francouzská revoluce I - parametry

Název produktu: François Furet: Francouzská revoluce I
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Francouzská revoluce I. díl – Od Turgota k Napoleonovi 1770-1814 - Francois Furet. Základní, synteticky pojatá studie francouzského historika, jenž svými úvahami o moderních dějinách zásadním způsobem proměnil myšlení o posledních dvou staletích Evropy. Knihu Francouzská revoluce lze charakterizovat jako propracovanou syntézu zrodu nové Francie na přelomu 18. a 19. století. Jejím ústředním tématem samozřejmě nejsou mnohokráte popsané politické dějiny francouzské revoluce, nýbrž rozbor hlubokým proměn společnosti od starého režimu pře revoluční jakobínství až napoleonské transformaci revoluce v imperiální expanzi, a to jak mocenskou, tak i ideovou. Pro českého čtenáře představuje tato kniha vůbec první nemarxistický pohled na francouzskou revoluci, jenž se zcela zásadně liší o interpretací a zjednodušených přístupů, s nimiž jsme se po celá desetiletí setkávali a jež lze bez nadsázky označit jako účelovou manipulaci s dějinami. Francouzská revoluce I. díl – Od Turgota k Napoleonovi 1770-1814 - Francois Furet od nakladatelství Argo v kategorii Historie a military | | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2018 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.