Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen FORTUNA Financování podniku pro OA

Učebnice/Odborná literatura

FORTUNA Financování podniku pro OA

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Učebnice je určena studentům vyšších ročníků středních škol ekonomického zaměření. Charakterizuje nástroje finančního řízení podniku. Jde o využívání výsledků analýzy rozvahy a tvorby a rozdělení zisku. Zvláštní pozornost se věnuje ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 0
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace FORTUNA Financování podniku pro OA

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 39 Kč

Učebnice je určena studentům vyšších ročníků středních škol ekonomického zaměření. Charakterizuje nástroje finančního řízení podniku. Jde o využívání výsledků analýzy rozvahy a tvorby a rozdělení zisku. Zvláštní pozornost se věnuje ukazatelům rentability a analýzám opírajícím se o tok hotovosti (cash flow). Recenze učebnice: Předkládaná učebnice má sloužit především pro » ... a dál?

Produkt FORTUNA Financování podniku pro OA

FORTUNA Financování podniku pro OA - parametry

Název produktu: FORTUNA Financování podniku pro OA
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 39 Kč
Maximální cena: 39 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Učebnice je určena studentům vyšších ročníků středních škol ekonomického zaměření.

Charakterizuje nástroje finančního řízení podniku.

Jde o využívání výsledků analýzy rozvahy a tvorby a rozdělení zisku.

Zvláštní pozornost se věnuje ukazatelům rentability a analýzám opírajícím se o tok hotovosti (cash flow).

Recenze učebnice:

Předkládaná učebnice má sloužit především pro vyšší ročníky obchodních akademií a jiných středních škol s ekonomickým zaměřením, ale je vhodná i pro podnikatele, kteří chtějí získat poznatky o financování podniku.

Při výkladu se vychází z řady pojmů, které byly dříve vysvětleny v jiných předmětech, jako jsou obecná ekonomie, ekonomika podniku, účetnictví apod. Nejdůležitější z nich jsou zde pro zopakování stručně definovány, případně vysvětleny na příkladu. Vzhledem k tomu, že dnes používaná terminologie někdy není jednoznačná, snažil jsem se uvádět i alternativní pojmy.

Probírané všeobecné otázky financování podniku stejně jako navazující pasáže o finanční analýze a finančním plánování se zaměřují především na výrobní podnik.

Příklady uvedené v této učebnici vycházejí ze smyšlených vstupních údajů, které však odrážejí reálné ekonomické proporce. Použité názvy firem jsou rovněž smyšlené a případná shoda s obchodním jménem existující obchodní společnosti je zcela náhodná. Data, tedy číselné údaje v peněžních jednotkách, jsou pak v příkladech často záměrně uváděna bez konkrétní měřící jednotky. Je tomu tak proto, že při jejich demonstraci můžeme pracovat s čísly nižších řádů, a tím se značně zvýší přehlednost postupu, způsob dosazování do vzorců apod.

Matematické operace jsou vyznačeny znaménkem „+“ pro sčítání, „-“ pro odčítání, „ “ pro násobení a zlomkovou čárou nebo lomítkem „/“ pro dělení. Úkoly jsou soustředěny do kapitol aplikačního charakteru, tedy do kapitol 2 a 4. Jsou převážně zaměřeny tak, aby na nich bylo možno prakticky procvičovat prostudovanou látku, doplněnou příklady.

Podrobné výpočty není nutno na studentech vždy požadovat: důležitá je interpretace výsledků, ke které mají napomoci stručné komentáře k uvedeným grafům. Autor : Mlčoch, Druh sortimentu : Kniha, Financování podniku pro OA, Jazyk : Čeština, Počet stran : neuvedeno


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.