Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Fjodor Michajlovič Dostojevskij: Bratři Karamazovi

Próza - beletrie

Fjodor Michajlovič Dostojevskij: Bratři Karamazovi

Hodnocení: 10x
  • 4

Publikace: Bratři Karamazovi - Fjodor Michajlo Dostojevskij. Po Zločinu a trestu, Idiotovi a Běsech jsou Bratři Karamazovi vyvrcholením románových děl F. M. Dostojevského. Kdybychom chtěli formulovat společného jmenovatele „karamazovštiny“, byla by jím vedle smyslnosti vášnivá zamilovanost do života a touha žít za ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Bratři Karamazovi
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Fjodor Michajlovič Dostojevskij: Bratři Karamazovi koupíte i tady

Specifikace Fjodor Michajlovič Dostojevskij: Bratři Karamazovi

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 191 Kč

Po Zločinu a trestu, Idiotovi a Běsech jsou Bratři Karamazovi vyvrcholením románových děl F. M. Dostojevského. Kdybychom chtěli formulovat společného jmenovatele „karamazovštiny“, byla by jím vedle sm ... a dál?

Produkt Fjodor Michajlovič Dostojevskij: Bratři Karamazovi

Fjodor Michajlovič Dostojevskij: Bratři Karamazovi - parametry

Název produktu: Fjodor Michajlovič Dostojevskij: Bratři Karamazovi
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 191 Kč
Maximální cena: 289 Kč
Ušetríte až: 98 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 10 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Publikace: Bratři Karamazovi - Fjodor Michajlo Dostojevskij. Po Zločinu a trestu, Idiotovi a Běsech jsou Bratři Karamazovi vyvrcholením románových děl F. M. Dostojevského. Kdybychom chtěli formulovat společného jmenovatele „karamazovštiny“, byla by jím vedle smyslnosti vášnivá zamilovanost do života a touha žít za každou cenu. Jí jsou zachváceni všichni Karamazové: otec Fjodor i bratři Ivan, Dmitrij a Aljoša. Podle Václava Černého je rodina Karamazových pojata „tak, aby představovala „lidskou rodinu“ vůbec, každý z příslušníků vtěluje zcela určitou a jednotlivou životní sílu, otec je realita nevykoupeného smyslného těla, Míťa je vášeň, Ivan čirý rozum, Aljoša absolutní láska, sublimující se v čiré dobro, Smerďakov nízký pud, profanující nechápavě popudy, byť i šlechetné, jež přijímá od druhých.“ Podobně jako u Dostojevského, i u jeho postav se stupňuje žízeň po víře tím víc, čím více v nich narůstá důvodů proti ní. Zdá se, jako by byli vystaveni pochybnostem svého autora, který o sobě napsal, že je dítětem svého století, dítětem nevíry a pochybností. Snad právě proto promlouvá k dnešnímu čtenáři tak dramaticky. Publikace: Bratři Karamazovi - Fjodor Michajlo Dostojevskij. Bratři Karamazovi LEDA - ROZMLUVY - Jazyk: CZ - 752 str. - ISBN: 978-80-7335-208-0 - Kniha Autor knihy Fjodor Michajlovič Dostojevskij, Vydavatelstvo ROZMLUVY


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.