Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Filosofia Gabriel Marcel - Peluška Bendlová

Knihy

Filosofia Gabriel Marcel - Peluška Bendlová cena od 0 Kč

Filosofia Gabriel Marcel - Peluška Bendlová

Hodnocení: 1x
  • 4

Dr. Peluška Bendlová je pracovnicí Fil. ústavu AV ČR, věnuje se křesťanské a židovské filozofii dialogu a francouzskému modernímu myšlení obecně. Svůj zájem soustředí především na Teilharda de Chardin. Kniha věnovaná základnímu přiblížení myšlenek Gabriela Marcela se skládá ze studie nazvané Úvod do filosofie ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

Filosofia Gabriel Marcel - Peluška Bendlová - parametry

Název produktu: Filosofia Gabriel Marcel - Peluška Bendlová
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Dr. Peluška Bendlová je pracovnicí Fil. ústavu AV ČR, věnuje se křesťanské a židovské filozofii dialogu a francouzskému modernímu myšlení obecně. Svůj zájem soustředí především na Teilharda de Chardin. Kniha věnovaná základnímu přiblížení myšlenek Gabriela Marcela se skládá ze studie nazvané Úvod do filosofie Gabriela Marcela, dále z výboru tří Marcelových textů (O mých základních záměrech, Transcendentno jako metaproblematika, Přítomnost a nesmrtelnost), přehledu životopisných dat G. Marcela a seznamu základních Marcelových děl. P. Bendlová nejprve vymezuje směr, ke kterému se Marcel přikláněl - rezervovaně se stavěl k řazení mezi existencialisty a sám se přikláněl k názvu „křesťanský sókratismus“, „hlavně ve smyslu novosókratovského dialogu mezi „já“ a „ty“ k odhalení pravého bytí“ či k názvu „konkrétní filosofie“. Toto označení znamená odmítnutí „-ismů“, tj. schematické topologizace dějin myšlení. Bendlová dále hovoří o vztahu Marcela k Fichtemu, Schellingovi, Kierkegaardovi a dalším. V podkapitolce Divadlo a hudba poukazuje na mnohostrannost Marcelova talentu, která ovlivňuje jeho filosofické myšlení. Upozorňuje na Marcelovo téma vnitřního odcizení a hlavně na jeho vztah k náboženství, resp. jeho konverzi ke katolictví. Hovoří o Marcelově rozlišení první a druhé reflexe, která vede k další distinkcím (být-mít, tajemství-problém, zvědavost-nepokoj...). Věnuje se především jeho fenomenologii „mít“. Ve vztahu k „mít“ rozebírá další Marcelovo velké téma, téma tělesnosti. Gabriel Marcel - Peluška Bendlová. Gabriel Marcel - Peluška Bendlová od nakladatelství Filosofia v kategorii | Filozofie za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.