Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Filip Šimeček: Dovolená v Dubaji

Próza - beletrie

Filip Šimeček: Dovolená v Dubaji

Hodnocení: 1x
  • 5

Ve dne odborným asistentem na bohemistice, po nocích skladníkem. A v srdci doutnající vzpoura. To je Antonínův život. Stále dokola, od výplaty k výplatě. Pak nastane zlom. Dojde mu, že musí přijít změna, pokud nechce zešílet. Chce žít jinak a také se o to pokusí. Domek se zpustlou zahradou se má stát ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Dovolená v Dubaji
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Filip Šimeček: Dovolená v Dubaji koupíte i tady

Specifikace Filip Šimeček: Dovolená v Dubaji

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 103 Kč

Ve dne odborným asistentem na bohemistice, po nocích skladníkem. A v srdci doutnající vzpoura. To je Antonínův život. Stále dokola, od výplaty k výplatě. Pak nastane zlom. Dojde mu, že musí přijít změ ... a dál?

Produkt Filip Šimeček: Dovolená v Dubaji

Filip Šimeček: Dovolená v Dubaji - parametry

Název produktu: Filip Šimeček: Dovolená v Dubaji
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 103 Kč
Maximální cena: 174 Kč
Ušetríte až: 71 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 5
Podrobný popis:

Ve dne odborným asistentem na bohemistice, po nocích skladníkem. A v srdci doutnající vzpoura. To je Antonínův život. Stále dokola, od výplaty k výplatě. Pak nastane zlom. Dojde mu, že musí přijít změna, pokud nechce zešílet. Chce žít jinak a také se o to pokusí. Domek se zpustlou zahradou se má stát dějištěm nového sociálního experimentu. Konfrontace aktivisty Antonína a jeho ambiciózního souseda Gregora nakonec otevře otázku perspektivy současných třicátníků. Je to ztracená generace, nebo nositelka nové naděje? Úryvek Antonín si přehrával v hlavě svůj poslední vyhazov. Byl přesvědčen, že kdyby jednal jinak, svědomí by mu omotalo jeho vlastní střeva kolem krku. Ale co to dnes znamená? Jednat správně.  Má to nějaké objektivní opodstatnění? Žijeme přece v postmoderním blobu relativnosti. Má vůbec v dnešním volnotržním koncentráku konzistentní vnitřní postoj nějakou hodnotu?, přemítal Antonín v duchu. Celá katederní porada jako kdyby se udála včera.

„Vážení kolegové. Dostáváme se k poslednímu bodu. Jak jistě víte, za týden pořádáme každoroční blok autorského čtení Po stopách Vladislava Vančury. Organizace je v podstatě podchycena,“ poškrábal se vedoucí katedry na bradě.

Několik zainteresovaných doktorandů na sebe významně pomrklo. Asi už čekali, jaké téma zazní. Nikdo však nepředpokládal hlubší konflikt.

„Jak jistě víte, blízko literární kavárny se nachází lokalita ehm... nepřizpůsobivých občanů.“

„Cigošů prostě,“ zařval neomaleně jeden z odborných asistentů a dodal cosi o zbytečné politické korektnosti.

„No, Romů, ano,“ vděčně ocenil řečník upřesnění a pokračoval.

„Zkrátka stojíme před problémem. Akce je veřejná, ale samozřejmě nikdo z nás nechce, aby se tam producírovali řekněme cigoši. Loni tam studentovi ukradli peněženku, já prostě chci, aby ten průběh byl bezproblémový.“

Antonín vnitřně vřel. S lidovým rasismem v hospodách čtvrté cenové kategorie už byl tak nějak smířen. Ale slyšet to z úst vzdělaného akademika – to ho přivádělo v nechápavý úžas.

„Prostě pro některé hosty -  když je nazvu takto - bude akce soukromým večírkem, kam nebudou bez pozvánky vpuštěni.“

Ruka vystřelená do výše. A je to tady!

 „Ano, Tondo? Máte k tomu dotaz?“

„A jak se takový nepřizpůsobivý pozná?“

Vzrušený šum. Vedoucí katedry se shovívavě usmál.

„Tondo, dneska ne. Já chápu, že váš postoj se od našeho liší, ale...“

„Vole běž do Chánova! Bydli s něma pět let a pak mel!“ ozval se jiný z kolegů. Vedoucí katedry musel zvýšit hlas, aby si vzal slovo zpátky. Bylo vidět, že toto téma je rezonující.

„Promiňte, ale zaštiťujeme se Vančurou. Za heydrichiády byl zavražděn nacisty. Nepřijde vám to v tomto kontextu mrazivé?“

„A co má Heydrichiáda společného s tím, že nechci přijít o šrajtofli?“ zapomněl vedoucí katedry na nestrannost a téma převedl do osobní roviny. Rozhlédl se mezi své kolegy a svému vtipu se rozchechtal.

„Kdybyste by


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.