Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Filip Melzel: Občanský zákoník Velký komentář § 655-975

Učebnice/Odborná literatura

Filip Melzel: Občanský zákoník Velký komentář § 655-975

Hodnocení: 1x
  • 4

Občanský zákoník Velký komentář § 655-975 - Filip Melzel; Petr Tégl . Čtvrtý svazek komentáře k novému občanskému zákoníku je věnován rodinnému právu, tedy druhé části kodexu. Svazek je rozdělen na dva díly, IV/A (§ 655–793) a IV/B (§ 794–975). První díl obsahuje právní úpravu manželství včetně manželského ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Filip Melzel: Občanský zákoník Velký komentář § 655-975 koupíte i tady

Specifikace Filip Melzel: Občanský zákoník Velký komentář § 655-975

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 2 088 Kč

Autoři předkládaného komentáře se všemi silami snažili uvedené výzvy naplnit. Cílem bylo nejen popsat novou právní úpravu, nýbrž se soustředit zejména na interpretační a aplikační problémy, které přin ... a dál?

Produkt Filip Melzel: Občanský zákoník Velký komentář § 655-975

Filip Melzel: Občanský zákoník Velký komentář § 655-975 - parametry

Název produktu: Filip Melzel: Občanský zákoník Velký komentář § 655-975
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 2 088 Kč
Maximální cena: 3 707 Kč
Ušetríte až: 1 619 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Občanský zákoník Velký komentář § 655-975 - Filip Melzel; Petr Tégl . Čtvrtý svazek komentáře k novému občanskému zákoníku je věnován rodinnému právu, tedy druhé části kodexu. Svazek je rozdělen na dva díly, IV/A (§ 655–793) a IV/B (§ 794–975). První díl obsahuje právní úpravu manželství včetně manželského majetkového práva a příbuzenství včetně určování rodičovství. Druhý díl navazuje osvojením, dále upravuje vztahy mezi rodiči a dětmi včetně vyživovací povinnosti a konečně poručenství a jiné formy péče o dítě. Druhý díl též pojímá související společná, přechodná a závěrečná ustanovení (§ 3021–3040). Regulace rodinného práva byla více než 60 let odloučena od občanského zákoníku, nejprve samostatnou kodifikací zákonem o právu rodinném z roku 1949, později pak zákonem o rodině. Formální odtržení od obecného soukromého práva vedlo i k faktickému narušení vazeb se základními civilními instituty. Rodinné právo bylo chápáno a pojímáno jako samostatná kategorie, do značné míry nezávislá na obecném občanském právu. K výzvám dnešní doby proto nepochybně patří i navázání dogmatiky rodinného práva na obecnou civilistiku. Autoři předkládaného komentáře se všemi silami snažili uvedené výzvy naplnit. Cílem bylo nejen popsat novou právní úpravu, nýbrž se soustředit zejména na interpretační a aplikační problémy, které přináší. Při jejich řešení se reflektuje nejen dosavadní česká a československá judikatura a literatura, nýbrž tam, kde je to vhodné a účelné, se zohledňují i závěry, ke kterým dospěla právní dogmatika příbuzných právních řádů. Výsledkem tohoto koncepčního přístupu je v českých podmínkách dosud nejrozsáhlejší zpracování soukromoprávní části rodinného práva. Občanský zákoník Velký komentář § 655-975 - Filip Melzel; Petr Tégl od nakladatelství v kategorii | | za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz Podtitul: Svazek IV Rodinné právoAutor: Filip Melzel; Petr TéglEdice: KomentátorVazba: Pevná bez přebalu leskláISBN: 978-80-7502-004-8Počet stran: 720Rozměry: 245,0 x 165,0 x 0,0 Filip Melzel; Petr TéglSvazek IV Rodinné právo - 2 dílyLeges 2016, edice KomentátorKniha, čeština, 2064 stran


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.