Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Srovnání cen Filip Černý: Černého Petra má Zbyněk

Knihy

Filip Černý: Černého Petra má Zbyněk

Hodnocení: 1x
  • 3.5

Filip Černý (1975), Petr Malina (1976) a Zbyněk Sedlecký (1976) na přelomu 20. a 21. století společně studovali na pražské Akademii výtvarných umění v malířském ateliéru Jiřího Sopka. Nyní se pod názvem Černého Petra má Zbyněk prezentují v prostorách Galerie Brno na Veselé ulici. Všichni tři patří k mladé porevoluční ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.78788

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Specifikace Filip Černý: Černého Petra má Zbyněk

Kategorie Knihy
Nejnižší cena 252 Kč

Filip Černý (1975), Petr Malina (1976) a Zbyněk Sedlecký (1976) na přelomu 20. a 21. století společně studovali na pražské Akademii výtvarných umění v malířském ateliéru Jiřího Sopka. Nyní se pod názvem Černého Petra má Zbyněk prezentují v prostorách Galerie Brno na Veselé ulici. Všichni tři patří k mladé porevoluční generaci, která se až na naprosté výjimky nevyznačuje tíhnutím ke kolektivismu, k vytváření výtvarných skupin s jedním konkrétním ideovým programem či alespoň jednou konkrétní marketingovou strategií » ... a dál?

Produkt Filip Černý: Černého Petra má Zbyněk

Filip Černý: Černého Petra má Zbyněk - parametry

Název produktu: Filip Černý: Černého Petra má Zbyněk
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 252 Kč
Maximální cena: 290 Kč
Ušetríte až: 38 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 3.5 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 3.5
Podrobný popis:

Filip Černý (1975), Petr Malina (1976) a Zbyněk Sedlecký (1976) na přelomu 20. a 21. století společně studovali na pražské Akademii výtvarných umění v malířském ateliéru Jiřího Sopka. Nyní se pod názvem Černého Petra má Zbyněk prezentují v prostorách Galerie Brno na Veselé ulici. Všichni tři patří k mladé porevoluční generaci, která se až na naprosté výjimky nevyznačuje tíhnutím ke kolektivismu, k vytváření výtvarných skupin s jedním konkrétním ideovým programem či alespoň jednou konkrétní marketingovou strategií používanou vůči médiím a vůbec veřejnosti. Přesto mezi nimi během studií vzniklo určité pouto, díky kterému nyní v Brně absolvují již několikáté společné vystoupení (těmi nejdůležitějšími zatím byly pražské přehlídky 6.5. a Artnow.cz v roce 2003). br>Máme-li hledat důvod této sounáležitosti – byť není potvrzena žádným úhrnným „logem“, pod kterým by se pravidelně prezentovali-, pak můžeme hovořit o třech bodech, v nichž se jejich, jinak svébytná tvorba protíná: volnomyšlenkářský přístup k zobrazování a interpretaci reality, uvědomování si jisté návaznosti na to, co již bylo kdysi vytvořeno a příklon k tématům, jež bychom těžko označovali termínem „závažné“ či dokonce „existenciální“.Černý tak při přípravě brněnské výstavy potlačil své vděčné citace mediálních a kulturních ikon a ponořil se (v jeho případě doslova) do temnějších proudů podvodního světa. Malina svůj zrak obrátil z prosluněných pláží k nebi, kterým místo něžných racků prolétají siluety ocelových přepravních monster. A Sedlecký se po letech rozloučil se svými drobnými zpěvnými hrdiny ptačí říše, aby je na obrazech nahradil zlověstnými postavami anonymních chodců. br> i>Jan H. Vitvar /i> Černého Petra má Zbyněk Three Players Publikace: Černého Petra má Zbyněk - Three Players - Filip Černý;Petr Malina;Zbyněk Sedlecký. Učebnice Czech Express 1 a Czech Express 2 představují kurz

„češtiny pro přežití“. Jsou určeny začátečníkům, kteří chtějí

rychle a s minimem gramatiky (ale ne bez gramatiky) dosáhnout

jazykové úrovně A1. Učebnice se soustředí především na zvládnutí

řečových dovedností. Stručné, ale maximálně prakticky zaměřené

lekce Czech Express 1 naučí studenty zorientovat se a reagovat v

základních komunikačních situacích (např. témata Pozdravy a

představení; Rodina a profese; Kdy se sejdeme apod.). Složitá česká

gramatika je tu maximálně zjednodušena a pády jsou prezentovány

pomocí snadno zapamatovatelných modelů. Autorka, známá svým

moderním a progresivním přístupem k výuce jazyka, vzala tentokrát v

úvahu i starou učitelskou moudrost, že dril je „nudný, ale nutný“.

Proto oba svazky přinášejí užitečná drilová cvičení, která

spolehlivě upevní zapamatování nově naučené látky. Text doplňuje

množství barevných fotografií a originálních ilustrací. Úplnou

novinkou ve výuce češtiny jsou pak komiksy, které studenty nejen

pobaví, ale také jim významně pomohou ve studiu. Všechny lekce jsou

v češtině, což umožňuje univerzální použití učebnice. Anglicky jsou

pouze gramatické tabulky, slo


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.