Srovnání cen » Krása, zdraví a léky » Léky » Srovnání cen Fenistil 24 4 mg 10 tablet

Léky

Fenistil 24 4 mg 10 tablet cena od 0 Kč

Fenistil 24 4 mg 10 tablet

Hodnocení: 1x
  • 4

Účinná látka: Přípravek Fenistil 24 je k dispozici ve formě tvrdých tobolek, z nichž každá obsahuje 4 mg léčivé látky dimetindeni maleas (dimetindeniummaleinát). Tobolky umožňují prodloužené uvolňování léčivé látky, což zajišťuje účinnost léku po dobu nejméně 24 hodin. Další látky: monohydrát laktózy, ...a dál?

Produkt neprodává žádný obchod na Srovnáme.cz, zkuste fulltextové vyhledávání:

Fenistil 24 4 mg 10 tablet - parametry

Název produktu: Fenistil 24 4 mg 10 tablet
Výrobce: FAMAR NEDERLAND
Minimální cena: 0 Kč
Maximální cena: 0 Kč
Ušetríte až: 0 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Účinná látka:

Přípravek Fenistil 24 je k dispozici ve formě tvrdých tobolek, z nichž každá obsahuje 4 mg léčivé látky dimetindeni maleas (dimetindeniummaleinát).

Tobolky umožňují prodloužené uvolňování léčivé látky, což zajišťuje účinnost léku po dobu nejméně 24 hodin. Další látky:

monohydrát laktózy, mikrokrystalická celulóza, předželatinovaný bramborový škrob, kyselina

glutamová, dimetikon, hydroxypropylmethylcelulóza, oxid titaničitý, mastek, akrylátový kopolymer, ethylcelulóza.

Stěna tobolky je složena z mastku, želatiny, oxidu titaničitého, žlutého oxidu železitého a červeného oxidu železitého. Indikační skupina:

Fenistil 24 patří do skupiny léků, které se nazývají antihistaminika a používají se k léčbě příznaků alergie, jako jsou např. kožní vyrážky, svědění, senná rýma nebo jiné druhy alergické rýmy. Charakteristika:

Fenistil 24 ruší účinky histaminu, což je látka, která se v těle uvolňuje při styku s alergenem a vyvolá rozvoj alergické reakce.

Přípravek zmírňuje svědění a podráždění způsobené vyrážkou na kůži, zmírňuje otoky a příznaky alergické rýmy, jako např. hojný vodnatý sekret z nosu, kýchání, svědění nosu a pálení a slzení očí. Použití:

Fenistil 24 může být používán při léčbě těchto stavů: akutní kopřivky (výsev svědivých pupenů), svědění, sezónní (senné) alergické rýmy a na doporučení lékaře k léčbě alergických kožních reakcí, jako je svědivý zánět kůže (ekzém a podobné stavy), chronické (celoroční) alergické kopřivky a celoroční alergické rýmy (např. alergie na prach v domácnosti, na zvířecí chlupy, peří apod.). Neužívat:

Přípravek Fenistil 24 neužívejte, pokud víte, že trpíte alergií na některou z jeho složek.

Přípravek Fenistil 24 není určen dětem mladším 12 let.

O užívání přípravku se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem, pokud máte některé z těchto zdravotních potíží: glaukom (zelený zákal), problémy s močením z důvodu zvětšení prostaty nebo pokud užíváte některý z těchto léků: antidepresíva (léky proti depresi), anticholinergika (léky proti břišním či žaludečním křečím), sedativa (uklidňující léky), trankvilizéry (léky proti úzkosti) či léky na spaní. Nežádoucí účinky:

Fenistil 24 je celkově dobře snášen a zpravidla nezpůsobuje únavu ani ospalost.

V ojedinělých případech se mohou objevit zažívací potíže, pocit na zvracení, nervozita, bolesti hlavy, sucho v ústech nebo závratě.

Velmi zřídka je uváděn výskyt vyrážky na kůži, otoku obličeje nebo hrdla, dušnosti nebo svalových křečí. Při zaznamenání některého z těchto příznaků přerušte užívání přípravku Fenistil 24 a obraťte se na svého lékaře.

Na svého lékaře nebo lékárníka se obraťte i tehdy, pokud zaznamenáte některý jiný účinek, o němž se domníváte, že by mohl být způsoben užíváním přípravku Fenistil 24. Interakce s jinými léčivy:

Podobně jako mnohá jiná antihistaminika může Fenistil zesílit účinek alkoholu.

Po dobu užívání přípravku se požívání alkoholických nápojů nedoporučuje. Těhotenství a kojení:

Jste-li těhotná nebo kojíte, přípravek Fenistil 24 neužívejte s výjimko


Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.