Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Učebnice/Odborná literatura » Srovnání cen Facta medica Tělo a duše ve zdraví a v nemoci - Zdeněk Susa

Učebnice/Odborná literatura

Facta medica Tělo a duše ve zdraví a v nemoci - Zdeněk Susa

Hodnocení: 1x
  • 4

Kniha esejů o zdraví, lékařích, zdravotnictvích a zdravotnictví, a především o lidech. Více o ní řeknou slova člověka nejpovolanějšího, prof. MUDr. Jaroslava Blahoše, DrSc., prezidenta České lékařské společnosti J. E. Purkyně. Kniha doc. MUDr. Zdeňka Susy je zcela mimořádná v několika směrech. Je to dílo zkušeného ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Facta medica Tělo a duše ve zdraví a v nemoci - Zdeněk Susa koupíte i tady

Specifikace Facta medica Tělo a duše ve zdraví a v nemoci - Zdeněk Susa

Kategorie Učebnice/Odborná literatura
Nejnižší cena 233 Kč

Lékař, který během svého profesního života prošel řadou různých zdravotnických pracovišť, vypráví o medicíně v souvislostech těla, duše a ostatních lidských rozměrů. Kniha je určena zdravotníkům i lai ... a dál?

Produkt Facta medica Tělo a duše ve zdraví a v nemoci - Zdeněk Susa

Facta medica Tělo a duše ve zdraví a v nemoci - Zdeněk Susa - parametry

Název produktu: Facta medica Tělo a duše ve zdraví a v nemoci - Zdeněk Susa
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 233 Kč
Maximální cena: 309 Kč
Ušetríte až: 76 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Kniha esejů o zdraví, lékařích, zdravotnictvích a zdravotnictví, a především o lidech. Více o ní řeknou slova člověka nejpovolanějšího, prof. MUDr. Jaroslava Blahoše, DrSc., prezidenta České lékařské společnosti J. E. Purkyně. Kniha doc. MUDr. Zdeňka Susy je zcela mimořádná v několika směrech. Je to dílo zkušeného lékaře, který se ve svém profesním životě setkal s medicínou v jejích četných rozmanitostech a který dovede poutavě vyjádřit svůj názor. Vyplývá z něho nadhled lékaře, který se zamýšlí nad medicínou jak po stránce vědecké, teoretické i praktické, tak také nad její etickou, duševní, duchovní integrální součástí, nad komunikační dovedností lékaře či sestry s pacientem, nad řízením lékařské péče, nad alternativními praktikami. Aktuální otázky lékařského významu mu poskytují podnět k úvaze o placebu jako projevu psychického vlivu. Autor dovede obdivuhodně vyjádřit to, co lékař cítí při styku s nemocným a umí pojmenovat vztah k pacientovi, nikoli jen podle výsledků z laboratoře a

sofistikovaných vyšetření, nýbrž pochopením jeho myšlenek, víry, jeho nejhlouběji uložených starostí i nadějí. Lidské tělo i duše mají mnoho vzájemných vztahů, které autor shrnuje do přiléhavého pojmu „medicína souvislostí“. Kniha určitě stojí za přečtení i zamyšlení. Měla by patřit do knihovny jak zdravotníků, tak i studentů medicíny i laiků, kteří chtějí poznat pohled moudrého člověka na život. Tělo a duše ve zdraví a v nemoci - Zdeněk Susa od authora Zdeněk Susa a nakladatelství v kategorii Knihy za skvělé ceny na e-shopu Martinus.cz Monografie je určena pro pregraduální výuku studentů lékařských fakult. Navazuje na opakované a praxí prověřené předchozí vydání skript, která se používají při výuce nejen na plzeňské Lékařské fakultě. Text je psán stručnou a věcnou formou, ale se snahou, aby byl výstižný, přehledný a obsahoval vše podstatné z klinické neurologie; pro snazší pochopení je doplněn více než 150 obrázky. Problematika neurologie je z didaktických důvodů rozdělena na dvě části - obecnou a speciální. V obecné neurologii je stručně zopakována základní neuroanatomie a fyziologie a je probírána symptomatika a syndromologie při postižení jednotlivých struktur a systémů centrálního i periferního nervstva. Propedeutika popisuje konkrétní postup neurologického vyšetření, včetně základního vyšetření nemocných v bezvědomí a vyšetření novorozenců a kojenců. Speciální neurologie se zabývá jednotlivými nozologickými jednotkami, respektive nozologickými skupinami. Pokrývá celou neurologii v rozsahu potřebném pro studenty všeobecného lékařství. Lékař, který během svého profesního života prošel řadou různých zdravotnických pracovišť, vypráví o medicíně v souvislostech těla, duše a ostatních lidských rozměrů. Kniha je určena zdravotníkům i laikům.


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.