MENU

Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy naučná literatura » Srovnání cen Fabrika

Knihy naučná literatura

Fabrika

Hodnocení: 1x
  • 4
EAN: 9788074914799

kompilace / Best Of (2015) DISC I. OCEÁN 1.RÁCHEL 2. NADĚJE 3. VYZNÁNÍ 4. PRÁZDNÁ ULICE 5. LÉK SVĚTU 6. ČERNÉ JE NEBE 7. VEČER NA ZÁMKU 8. NARCIS 9. NOC JE JAKO… 10. JEDEN DEN 11. DOTEKY V ZEMI 12. DÁVNÁ ZEM 13. OSUD 14. ČAS 15. PADAJÍ KONĚ 16. HAVRANI 17. BRAŇ SE TOUHÁM DISC II. SHALOM 1. STÍN KATEDRÁL 2. BON SOIR ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 4.734
skladem

Jaké má kniha
Fabrika
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Srovnání cen Fabrika

Čerstvá hodnocení Fabrika

  • 5

Kája , 25. listopadu 2015

Doporučuji všem, kteří se zajímají o novodobé dějiny střední Evropy, knížka velmi čtivou formou přibližuje historii textilního průmyslu nejen v Brně, i když převážně v něm, o níž jsem (já barbar) neměla vůbec potuchy!


Specifikace Fabrika

Kategorie Knihy naučná literatura
Nejnižší cena 263 Kč

Kniha – autor Kateřina Tučková; Andrea Březinová; Tomáš Zapletal, 226 stran, česky, brožovaná bez přebalu lesklá. Moravský Manchester, tak se říkávalo Brnu v dobách jeho největší slávy. Látky ze zdejších textilek zaplavovaly doslova celý svět a bouřlivý průmyslový rozmach v 19. století proměnil město v sebevědomé a moderní centrum. Slavné vily, nádraží, ulice a parky a koneckonců i brněnský hantec, to vše vznikalo v souvislosti s rozvojem textilnictví. Odvrácenou stranou tohoto vzmachu však byly stávky » ... a dál?

Produkt Fabrika

Fabrika - parametry

Název produktu: Fabrika
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 263 Kč
Maximální cena: 312 Kč
Ušetríte až: 49 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

kompilace / Best Of (2015) DISC I. OCEÁN 1.RÁCHEL 2. NADĚJE 3. VYZNÁNÍ 4. PRÁZDNÁ ULICE 5. LÉK SVĚTU 6. ČERNÉ JE NEBE 7. VEČER NA ZÁMKU 8. NARCIS 9. NOC JE JAKO… 10. JEDEN DEN 11. DOTEKY V ZEMI 12. DÁVNÁ ZEM 13. OSUD 14. ČAS 15. PADAJÍ KONĚ 16. HAVRANI 17. BRAŇ SE TOUHÁM DISC II. SHALOM 1. STÍN KATEDRÁL 2. BON SOIR MADEMOISELLE PARIS 3. AŽ JEDNOU 4. SLUNCE 5. TANEC VE SKLE 6. SHALOM 7. JISRAEL 8. ZAHRADA ODPOVĚDÍ 9. SMLOUVEJ 10. PASTÝŘ STÍNŮ 11. BRÁNY VZKAZŮ 12. CHODÍME KOLEM SEBE 13. DECH 14. VE VĚTRU 15. LÉTO MĚSÍCŮ 16. DVOJHVĚZDA DISC III. PETR MUK 1. TANČÍŠ SAMA 2. NEUSÍNEJ 3. LÁSKA TĚ SPOUTÁ 4. LÁSKA, TA NEBEZPEČNÁ VĚC 5. ZRCADLO 6. SPOLU 7. TY A JÁ (TEĎ A TADY) 8. ZÁVOJ MLHY 9. OH L´AMOUR 10. A STEJNĚ TĚ ZTRÁCÍM 11. NEBE NEHLEDEJ 12. NĚŽNÉ DOTYKY 13. LÁSKU POZNÁŠ JIZVOU 14. PŘICHÁZÍŠ S LÁSKOU 15. TEĎ ZASTAV ČAS 16. DÁL DO SRDCÍ 17. OKNO V NEBI Mimořádná kompilace k nedovršeným padesátinám Petra Mu-ka. Z dosud vydaných výběrů se jedná o ten nejkompletnější, v početných ukázkách zachycující

téměř všechny podoby zpívá-ní tohoto výjimečného umělce. Kolekce je rozdělena do tří částí: CD 1 je věnováno Oceánu, CD 2 Shalomu a CD 3 sólové dráze Petra Muka. Výběr písní probí-hal v průběhu loňského roku na webu, kde pro 15 písňových favoritů z jednotlivých období hlasovali „přátelé“ facebooko-vých stránek Petra Muka (dnes jde o téměř 80.000 lidí!). Pořadí skladeb pak určily získané hlasy. Do celkového počtu 50 písní k padesáti Petrovým nedožitým rokům byly jako bonusy doplně-ny některé pro něj zásadní skladby. Na CD Oceánu proto přiby-ly Havrani a Braň se touhám, v obou případech také s jeho tex-ty. Shalomský disk doplnila Dvojhvězda, znamenitou aranží Petra Kučery vyzařující kvalitu jejich autorského partnerství. Sólová éra pak byla uzavřena dvěma skladbami z Mukova spíše přeslechnutého debutového alba z roku 1997: v hit Dál do srdcí proměněná východiska z hloubi osmdesátých let a sugestivně jemnou náladou mi-mořádné Okno v nebi. „Petr Muk si připomínku jeho pozoruhodného muzikantského života

spravedlivě zaslouží. Vedle nepochyb-ného daru interpretačního patřil k těm popově spíše nemnohým u nás, kteří si dokáží sami napsat také funkční melodii, doplnit ji vlastním textem, zaranžovat, ve studiu nahrát a na pódiu zahrát. Uměl nalézat vnitřně nepředstíranou i potřebně účinnou vnějškovou prezentaci předávaného poselství, přitažlivou, své-bytnou…“ (ze sleevenote k albu od K. Deniše) Publikace: Fabrika - Příběh textilních baronů z moravského Manchesteru - Andrea Březinová; Kateřina Tučková; Tomáš Zapletal. Moravský Manchester, tak se říkávalo Brnu v dobách jeho největší slávy. Látky ze zdejších textilek zaplavovaly doslova celý svět a bouřlivý průmyslový rozmach v 19. století proměnil město v sebevědomé a moderní centrum. Slavné vily, nádraží, ulice a parky a koneckonců i brněnský hantec, to vše vznikalo v souvislosti s rozvojem textilnictví. Odvrácenou stranou tohoto vzmachu však byly stávky zbídačených dělníků, sociální problémy a sirotčince plné dětí p


Recenze Fabrika

Kája , 25. listopadu 2015Doporučuji všem, kteří se zajímají o novodobé dějiny střední Evropy, knížka velmi čtivou formou přibližuje historii textilního průmyslu nejen v Brně, i když převážně v něm, o níž jsem (já barbar) neměla vůbec potuchy!
Hodnocení:
  • 5
Pomohlo Vám toto hodnocení? ANO | NE
Děkujeme, vaše hlasování bylo uloženo.

Přidat recenzi pro Fabrika

  • 0

* Položky označené hvězdičkou jsou povinné!

Nejoblíbenější knihy:

V rámci zpříjemnění uživatelského zážitku používáme soubory cookie. Setrváním na našem webu s jejich použitím souhlasíte. Více informací zde.


© 2006 - 2021 Srovname.cz | Všechna práva vyhrazena.