Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Próza - beletrie » Srovnání cen Evelyn Underhill: Podstata mystiky a jiné eseje

Próza - beletrie

Evelyn Underhill: Podstata mystiky a jiné eseje

Hodnocení: 1x
  • 4

Podstata mystiky a jiné eseje - Evelyn Underhill, Co je v duchovní zkušenosti tím podstatným prvkem. Který z mnoha stavů a zjevení, jež mystici popisují, jsou její integrální součástí, a co se z těchto stavů a stupňů stane, když je popíšeme současným slovníkem a svlečeme je z mnišských rouch, do nichž jsou obvykle ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5
skladem

Jaké má kniha
Podstata mystiky a jiné..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Evelyn Underhill: Podstata mystiky a jiné eseje koupíte i tady

Specifikace Evelyn Underhill: Podstata mystiky a jiné eseje

Kategorie Próza - beletrie
Nejnižší cena 130 Kč

Co je v duchovní zkušenosti tím podstatným prvkem? Který z mnoha stavů a zjevení, jež mystici popisují, jsou její integrální součástí, a co se z těchto stavů a stupňů stane, když je popíšeme současným ... a dál?

Produkt Evelyn Underhill: Podstata mystiky a jiné eseje

Evelyn Underhill: Podstata mystiky a jiné eseje - parametry

Název produktu: Evelyn Underhill: Podstata mystiky a jiné eseje
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 130 Kč
Maximální cena: 238 Kč
Ušetríte až: 108 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Podstata mystiky a jiné eseje - Evelyn Underhill, Co je v duchovní zkušenosti tím podstatným prvkem. Který z mnoha stavů a zjevení, jež mystici popisují, jsou její integrální součástí, a co se z těchto stavů a stupňů stane, když je popíšeme současným slovníkem a svlečeme je z mnišských rouch, do nichž jsou obvykle oblečeny? Které prvky jsou plodem toho, co nám sugeruje tradice, vědomé nebo nevědomé symboliky, chybného výkladu citů, tužeb přicházejících z nižších center, nebo přestrojeným vyplněním nevědomého přání?Co je pravá podstata mystiky? Když odstraníme rysy, které někteří mystici přijímají a jiní odmítají – všechno, co pochází jen z tradice, temperamentu nebo nevědomky přijaté symboliky –, co zbude jako nutný a stálý rys každé pravé mystické zkušenosti? Vyplatí se tuto otázku klást. Neboť pozornost byla věnována jednou historické stránce mystiky, jindy (daleko méně) její praxi, ale chybělo jasné pochopení rozdílu mezi jejími podstatnými a náhodnými rysy – mezi tradičními formami či metodami a věčnou zkušeností, kterou zprostředkovávají. V mystické literatuře se často slova míchají s věcmi a symboly se skutečnostmi, takže velká část této literatury jako by mluvila o nějakém uzavřeném a vzdáleném snovém světě, ne o dosažení univerzální pravdy. z kategorie Knihy | Odborná literatura | Společenské vědy | Filozofie od Dybbuk naleznete ne e-shopu KnihyDobrovsky.cz! Co je v duchovní zkušenosti tím podstatným prvkem? Který z mnoha stavů a zjevení, jež mystici popisují, jsou její integrální součástí, a co se z těchto stavů a stupňů stane, když je popíšeme současným slovníkem a svlékneme je z mnišských rouch, do nichž jsou obvykle oblečeny? Tato ojedinělá sbírka esejů nabízí úvod do rozsáhlého myšlení jedné z předních osobností mezi autory píšícími o mystice — obsahuje výběr z toho, co má v díle Evelyn Underhill nejtrvalejší hodnotu. Srozumitelně a přístupně ukazuje rozmanitost témat, jimiž se autorka do hloubky zabývala — od mystického života k srdci modlitby, od vnitřní kontemplace po sociální reformy. Podstata mystiky a jiné eseje - Evelyn Underhill od authora Evelyn Underhill a nakladatelství v kategorii Knihy za skvělé ceny na e-shopu Martinus.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.