Srovnání cen » Knihy, filmy, hudba » Knihy » Knihy osobnosti a fakta » Srovnání cen Eva Uhrová: Radostná i hořká Františka Plamínková

Knihy osobnosti a fakta

Eva Uhrová: Radostná i hořká Františka Plamínková

Hodnocení: 1x
  • 4

Radostná i hořká Františka Plamínková - Eva Uhrová. V meziválečné době nejznámější Češka ve světě. Senátorka. Předsedkyně Ženské národní rady. Čím chtěla své zemi, zvláště ženám, prospět? O čem se hovořilo na mezinárodních ženských fórech? Jak žila, s kým se přátelila? „Kterak ji popsat! Skvělá, hluboká, krásná, ...a dál?

Radost vám udělá:
  • 5

Jaké má kniha
Radostná i hořká Franti..
hodnocení na ČBDB?

Filtrovat: i

Za tyto obchody dáme ruku do ohně

Více možností? Eva Uhrová: Radostná i hořká Františka Plamínková koupíte i tady

Specifikace Eva Uhrová: Radostná i hořká Františka Plamínková

Kategorie Knihy osobnosti a fakta
Nejnižší cena 151 Kč

V meziválečné době nejznámější Češka ve světě. Senátorka. Předsedkyně Ženské národní rady. Čím chtěla své zemi, zvláště ženám, prospět? O čem se hovořilo na mezinárodních ženských fórech? Jak žila, s ... a dál?

Produkt Eva Uhrová: Radostná i hořká Františka Plamínková

Eva Uhrová: Radostná i hořká Františka Plamínková - parametry

Název produktu: Eva Uhrová: Radostná i hořká Františka Plamínková
Výrobce: NEUVEDEN
Minimální cena: 151 Kč
Maximální cena: 219 Kč
Ušetríte až: 68 Kč
Průměrné hodnocení uživatelů: 4 bodů z 5
Počet hodnocení: 1 x
Hodnocení:
  • 4
Podrobný popis:

Radostná i hořká Františka Plamínková - Eva Uhrová. V meziválečné době nejznámější Češka ve světě. Senátorka. Předsedkyně Ženské národní rady. Čím chtěla své zemi, zvláště ženám, prospět? O čem se hovořilo na mezinárodních ženských fórech? Jak žila, s kým se přátelila? „Kterak ji popsat! Skvělá, hluboká, krásná, láskyhodná, inspirátorka. Koná vše celým srdcem, nic napolo.“ Jiné vrstevnice o ní říkaly, že je idealistkou, úžasnou rétorkou, krásnou, vzdělanou, dynamickou, dokonalou organizátorkou. Plamínková dala národu první poslankyni, ženám volební právo, zamítla celibát učitelek, navrhla moderní rodinné právo, prosazovala ženy do státní správy a diplomacie. Mluvila k ženám, které v divadle sedávaly v přízemí i na druhé galerii. Setkala se s prezidenty a králi. Měla projevy v kongresové hale ve Washingtonu, v prostorách Sorbonny, Westminsterského opatství, Reichstagu a Paláce národů. Díky ní byly v Praze postaveny Ženské domovy a dům Ženského klubu českého. Padla za heydrichiády. Populárně naučný životopis Františky Plamínkové je zpracován rok za rokem, s využitím korespondence, tisku, senátních projevů a fotografií. Radostná i hořká Františka Plamínková - Eva Uhrová od nakladatelství Mediasys, s. r. o. v kategorii | Osobnosti za skvělé ceny na e-shopu Knihydobrovsky.cz


Nejoblíbenější knihy:

Obsah stránek www.srovname.cz je chráněn autorským zákonem. Přepis, šíření nebo další zpřístupňování tohoto obsahu či jeho částí veřejnosti, a to jakýmkoliv způsobem, je bez předchozího souhlasu autorů těchto stránek v rozporu s právním řádem České republiky.
Tyto internetové stránky používají soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací zde.